Thyej, një lojë për ata që duan të thyejnë tulla

Kjo është loja në stilin më të pastër Arkanoid, po, një nga ata që do të duhet të thyejnë tulla pa u ndalur. Ka një karakter retro që do t’ju ​​lë të kënaqur nëse ju pëlqen kjo lloj loje, prandaj mos hezitoni nëse jeni një adhurues i këtij lloji të lojës dhe shijoni veprimin e saj frenetik sa më shpejt të jetë e mundur.

Kur themi se është një lojë retro nuk do të thotë se do të shihni grafikë të vjetër, Shatter ofron shkathtësi në këtë drejtim dhe na lejon të shijojmë cilësi grafike spektakolare me të cilat nuk do të na mungojnë goditjet tona. Lloje të ndryshme sulmi, betejë kundër armiqve të fundit ose efekte të vërteta fizike, janë disa nga karakteristikat kryesore të kësaj loje që është në Mac App Store që nga viti 2015.

Në këtë rast loja mori çmimin loja e vitit dhe është se ata e katalogojnë atë edhe me një rezultat më të mirë se sa për Arkanoidin mitik. Kjo është një lojë që është zhvilluar nga Sidhe dhe është botuar nga PikPok në Mac App Store dhe siç themi se ka qenë në dispozicion për një kohë të gjatë në dyqanin e aplikacioneve Apple, këto janë virtytet e saj kryesore:

  • Ka disa mënyra loje Standard, Boss Rush dhe Bonus
  • Prezantim i animuar në 3D përgjatë 10 botëve të ndryshme me të cilat do të shijojmë orë dhe orë
  • Fonogram ekskluziv me mbi 90 minuta muzikë origjinale

Disa nga vlerësimet Shatter ka fituar: IGN: IGN.COM Award Award i Editorëve (Lojë e Preferuar e Redaktorit) / Çmimi IGN PSN Game of the Year (Lojë e Vitit) / "U deshën 23 vjet, por më në fund një lojë e ka tejkaluar Arkanoid." - IGN.com

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.