Podcast 11 × 19: Seri, TouchID dhe Privatësia

Podkasti i Apple

Ne tashmë kemi në dispozicion një episod të ri të podcastit tonë #TodoApple që kemi bërë në shoqërinë e ekipit iPhone të Actualidad dhe kësaj here kemi biseduar gjatë për disa çështje që lidhen me Apple, seritë dhe privatësinë. 

Çdo javë ne kontribuojmë në mendimin tonë për çështje të ndryshme aktuale të Apple dhe në këtë episod kemi prekur tema aq të ndjeshme sa privatësia në iPhone me lajmet që u shfaqën në media në lidhje me të. kriptimi i rezervave të iCloudPrandaj, ju rekomandojmë që ta dëgjoni dhe të ndani mendimin tuaj me ne në komente, të regjistroheni për shfaqjen drejtpërdrejt javën tjetër dhe ta ndani atë në rrjetet tuaja sociale.

Kjo është video në kanalin tonë Youtube, por ju mund të na dëgjoni në lojtarin tuaj të preferuar të podcastit:

 

Kjo është lidhja e kanali ynë në YouTube, kështu që ju mund të na ndiqni në episodin tjetër drejtpërdrejt ose mund të shijoni podcastin e botuar në iTunes dhe dëgjojeni atë kur të doni. Nëse keni ndonjë pyetje ose sugjerim dhe mendoni se mund të komentojmë në podcast, mund ta bëni drejtpërdrejt përmes bisedës së disponueshme në YouTube, duke përdorur hashtag #podcastapple në Twitter ose nga kanali ynë në Telegram.

Në çdo rast e mira është që ne po krijojmë një komunitet të bukur dhe është mirë për gjithçka kontribuoni kokrrën tuaj të rërës me ndonjë nga opsionet që keni në dispozicion. Ne jemi të kënaqur që i kalojmë mbrëmjet me miqtë duke folur për atë që na pëlqen, megjithëse, si në këtë rast, lajmet ishin diçka negative për kompaninë Cupertino.

A jeni duke u regjistruar për një tjetër?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.