MacBook Pro i ri mbështet deri në dy ekrane 6K

MacBook Pro 16 inç

MacBook Pro i ri 16 inç ka përfshirë disa tipare interesante të reja, siç është cilësia e altoparlantëve tuaj. Por nëse MacBook i ri karakterizohet nga një gjë, është nga aftësia e tij për të tërhequr fotografë, dizajnerë dhe redaktues video. Gjithashtu tani duke e ditur atë është i aftë të mbështesë deri në dy shfaqje me rezolucion 6K, tashmë është më se e vendosur.

Një luks i vërtetë përkufizimi se ky MacBook mund të mbështesë një rezolucion kaq të lartë pa ndezur sytë.

Dy ekrane 6K po flasin së shpejti

Në një dokument zyrtar nga kompania Apple, MacBook Pro, mund të përdoret me deri në dy ekrane me cilësi të rezolucionit më të lartë.

Kompjuteri i ri mund të përdoret me konfigurimet e mëposhtme:

  • Dy shfaqje 6K me rezolucione prej 6016 x 3384 në 60Hz
  • Dy shfaqje 5K me rezolucione prej 5120 x 2880 në 60Hz
  • Katër shfaqje 4K me rezolucione prej 4096 x 2304 në 60Hz
  • Një ekran 5K në 5120 x 2880 në 60 Hz dhe deri në tre shfaqje 4K në 4096 x 2304 në 60Hz

Një konfigurim kaq i gjerë i desktopit do të kënaqë redaktuesit e videos. Shumë herë ne mendojmë se të kesh dy ekrane është një trill, por kur bëhet fjalë për redaktimin e imazheve, qofshin ato statike apo lëvizëse, Unë mund t'ju siguroj se është një domosdoshmëri.

Apple këshillon që secili monitor të jetë i bashkangjitur në anë të ndryshme të MacBook Pro, pasi ka katër porta Thunderbolt 3, dy në secilën anë të makinës dhe ka vetëm një kontrollues për secilën palë.

Nëse e krahasojmë këtë MacBook Pro 16 inç me 15, ne ju themi atë modeli i munguar, Ishte "vetëm" i aftë të mbështeste dy monitorë 5K më së shumti.

Me siguri që ju gjeni ekrane të mira në treg për t'u lidhur me kompjuterin, megjithëse këtë tashmë e dini Apple rekomandon që të përdorni XDR Pro Display ose markën LG. Kush mundet!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.