Problemi i Apple Mail

Kushdo që konfiguron llogarinë e tyre të postës elektronike dhe nuk punon për ta herën e parë rrezikon të bie në një proces të lodhshëm rikonfigurimi në stilin e Windows dhe preferencat e tij shumë të komplikuara në aplikimet e tij.

Rezulton se nëse konfiguroni Mail duke vendosur vetëm serverin e saktë, emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin, gjithçka konfigurohet automatikisht dhe nuk ka asnjë problem, por nëse bëni një gabim në ndonjë nga parametrat dhe ju e shihni gabimin që shfaqet gjatë kontrollit ju mund të bien në një pus pa tërësisht kur riparoni serverin e postës që po largohet nga SMTP.

Fakti është që ne gjithmonë e kuptojmë se është e gabuar kur dërgojmë një email sepse na kërkon përsëri një fjalëkalim.
Tani zakonisht shkojmë te Preferencat / Llogaritë dhe korrigjojmë të gjitha të dhënat e serverit dhe këtu del problemi:

Tani rezulton se butoni i dërgimit është gri, domethënë është i çaktivizuar dhe ne nuk mund të dërgojmë. Pse

Për shkak se llogaria ka humbur lidhjen e saj me serverin që po largohet dhe tani nuk ka zgjedhur asnjë. Nëse e shfaqim listën aty ku thotë asnjë Ne shohim serverat në dalje që kemi pasur në gri dhe një mundësi tjetër për të redaktuar listën e serverave.

Kjo është ajo ku ju duhet të kontrolloni dhe të zgjidhni kutinë "Përdorni vetëm këtë server" dhe do të ndodhë kur të kthehemi për të parë serverat e postës në dalje për të dërguar postë.

Unë ende nuk e di nëse ata e kanë rregulluar këtë problem në Leopard 10.5.3, por ai ka një zgjidhje shumë unintuitive dhe të komplikuar që shpëton nga koncepti Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

24 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Horus dijo

  Dje, kur konfigurova llogarinë time Gmail në Postën e Macbook tim të ri gjeta këtë problem dhe e vërteta është se në fund të fundit nuk mund ta zgjidhja.

  Unë do të përpiqem të shënoj atë skedë të vogël për të parë nëse mund të dërgoj, sepse marr po po marr.

  Një përshëndetje.

 2.   Rayo dijo

  Unë kam një problem të shkëlqyeshëm me Postën. Unë e konfigurova atë vetëm në mënyrë që të më linte të shikoja lidhjet e postës elektronike për të dërguar rezyme dhe mirë. tani po ia shuaj ...

  Në Hotmail kam 1500 mesazhe. Ajo që ka bërë Mail është se mund të ketë shkarkuar 1450 mesazhe në hard diskun tim. Kur hyj në Hotmail nga uebi, mund të shoh vetëm 50 mesazhet e fundit që më janë dërguar.

  Si mund t'i kthej në internet? Shpresoj që dikush të jetë në gjendje të më tregojë se si ta bëj, sepse është një kurvë e shkëlqyeshme ...

 3.   raul dijo

  Dikush mund të më tregojë se si të zgjidh faktin që MAIL vazhdimisht më kërkon të fut përsëri fjalëkalimin (çdo minutë shkëputem)

 4.   Jaca101 dijo

  A keni shikuar nëse MO është çështje çertifikate?

 5.   Alexander dijo

  Unë kam konfiguruar llogarinë time kryesore të gmail dhe dy të tjerë gjithashtu i drejtohen gmail. Kështu që gjithçka është në rregull, por sa herë që hyj për të shkruar një email Blackberry im fillon të marrë email nga adresa ime kryesore një numër i pacaktuar herë deri sa të mbaroj shkrimin e emailit tim dhe ta dërgoj, e cila e dërgon për herë të fundit. Çfarë duhet të bëj që Mail-i im në mac të ndalojë dërgimin e mesazhit n herë derisa ta dërgoj në të vërtetë?
  Shënim në My BB kjo llogari është konfiguruar dhe nuk kishte ndodhur kurrë me PC.

 6.   Raul dijo

  Përshëndetje, unë kam një problem me MAIL, kam vendosur dy llogari, një gmail dhe një tjetër hotmail, gmail funksionon perfekt, por hotmail më jep probleme; Rezulton që unë konfigurova hotmail dhe funksionoi në mënyrë të përsosur, rreth 5 ditë më vonë lindi një problem sepse siç duket dikush po hynte në postën time të nxehtë, kështu që unë ndryshova fjalëkalimin e kësaj; dhe nga ai moment MAIL nuk më lejon të dërgoj mesazhe nga llogaria ime e hotmail, më kërkon përsëri dhe përsëri për fjalëkalimin, të cilin unë tashmë e azhurnoj për një të ri dhe më thotë se nuk është e saktë !!! Unë kam provuar gjithçka, vendos fjalëkalimin e ri, atë të vjetër, emrat e përdoruesve, heq llogarinë dhe konfiguroj përsëri, me pak fjalë, ASGJ M SHVRBON !!! Ju lutem, a di dikush se si ta rregulloj ??????

  FALEMINDERIT SHUME!!!!!

 7.   Lohman dijo

  Përshëndetje, si jeni? Problemi im është që llogaria ime e hotmail, e cila është e lidhur me Mac's MAIL, nuk merr mesazhe! Postë të re, sepse shiriti që shkarkon mesazhet shfaqet, por në të vërtetë nuk bën!

  dikush mund te me ndihmoje ????

  Thanks in advance

 8.   nuria dijo

  Dikush mund të më ndihmojë? Unë kam përdorur llogarinë time të postës për 1 vit, por tani duket se ajo është bllokuar pasi nuk shkarkon postat elektronike që vijnë dhe ato që dalin marrin shumë kohë. Çfarë mund të kishte ndodhur? Nga ana tjetër, nëse marr përsosmërisht postat në llogarinë postare të iphone. Faleminderit paraprakisht

 9.   Anibal dijo

  Kam një problem me mac mail që as nuk mund ta hap, më thotë që nuk mund të trajtoj versionin e MAC OS që kam. Unë tashmë kam bërë azhurnime dhe problemi vazhdon. Çfarë mund të bëja

 10.   antonio manuel robles dijo

  Përshëndetje, unë kam një problem me MAIL, kam vendosur dy llogari, një gmail dhe një tjetër hotmail, gmail funksionon perfekt, por hotmail më jep probleme; Rezulton që unë konfigurova hotmail dhe funksionoi në mënyrë të përsosur, rreth 5 ditë më vonë lindi një problem sepse siç duket dikush po hynte në postën time të nxehtë, kështu që unë ndryshova fjalëkalimin e kësaj; dhe nga ai moment MAIL nuk më lejon të dërgoj mesazhe nga llogaria ime e hotmail, më kërkon përsëri dhe përsëri për fjalëkalimin, të cilin unë tashmë e azhurnoj për një të ri dhe më thotë se nuk është e saktë !!! Unë kam provuar gjithçka, vendos fjalëkalimin e ri, atë të vjetër, emrat e përdoruesve, heq llogarinë dhe konfiguroj përsëri, me pak fjalë, ASGJ M SHVRBON !!! Ju lutem, a di dikush se si ta rregulloj ??????

  FALEMINDERIT SHUME!!!!!

 11.   Jaca101 dijo

  Provoni të fshini të gjithë serverin smtp dhe ta rikrijoni atë. Normalisht, smtps-të e transportit ruhen veçmas nga kutitë postare. Kur fshini kutinë postare ju fshini vetëm ato që vijnë, jo smtp-në dalëse.

 12.   ALEX dijo

  A ka ndonjë mënyrë për të fjalëkaluar aplikacionin e postës?

 13.   Juan Carlos dijo

  Përshëndetje, unë kam një problem tjetër. Unë kam konfiguruar adresën time të postës elektronike të punës (pop) në MAIL të ibook-ut tim personal, në zyrën imac dhe në BB tim. Problemi është se postat elektronike që vijnë nuk më arrijnë gjithmonë në kompjuter, por gjithmonë në BB. Ajo që më duhet është e kundërta: gjithmonë te kompjuterat dhe te bb vetëm kur kompjuteri nuk është aktiv.
  Nëse dikush mund të më ndihmojë, unë do ta vlerësoj shumë pasi kam humbur shumë email në historinë e kompjuterit. Faleminderit

 14.   Alfonso dijo

  pershendetje Unë kam bllokuar kutinë time dalëse por nuk di ku ta gjej për ta fshirë mesazhin

 15.   Felipegalarcon dijo

  Përshëndetje, unë konfigurova llogarinë time të postës elektronike, por aplikimi kërkon shumë kohë për t'u përgjigjur, nuk mund të dërgoj ose marr email.

 16.   Javierjodra dijo

  Përshëndetje, nuk e di se ku kam dhënë postën që të marr ekranin e plotë dhe nuk kam semafor për të mbyllur, ose bankën e të akuzuarve, dhe nuk funksionon për mua kur e mbyll, si mund ta gjej nga atje? Faleminderit shume

 17.   Luchy dijo

  Kam probleme që më dërgojnë email dhe nuk më arrijnë. Si duhet të konfigurohet email-i? Ose si mund ta zgjidh atë? Unë kam Gmail dhe Me
  Unë pres një përgjigje ju lutem Faleminderit

 18.   Jorge Toledo. dijo

  Unë kam probleme me mac mail, kam dy llogari të konfiguruara, punën një dhe atë personale, sa herë që dërgoj një email nga profesionisti më dërgohet nga ai personal, unë tashmë kam kontrolluar konfigurimin dhe duket që gjithçka është në rregull, por gjithmonë email-i del nga llogaria që nuk dua. Çdokush e di se si ta rregullojë atë. Faleminderit.

 19.   Rosa dijo

  Përshëndetje, kam një problem me Postën. Duhet përgjithmonë të marrësh email nga njerëzit.
  Çfarë mund të bëj për ta rregulluar?
  Shumë falemnderit

 20.   Marco dijo

  pershendetje, kam probleme me MAIL, nuk mund te hap automatikisht lidhje qe vijne ne posten time nepermjet Google.

 21.   Marco dijo

  Përshëndetje, kam probleme në hapjen e lidhjeve nga MAIL. Kjo më ndodhi që kur azhurnova azhurnimin e sigurisë OS X NTP

 22.   Celsus dijo

  Hey.
  Duhet përgjithmonë për të marrë dhe dërguar email, por vetëm me llogarinë e hotmail.
  Mbështetja e Apple më thotë se është një problem i postës së nxehtë dhe t'i kontaktoj ata.

  A duhet të kthej Mac?
  Çfarë mund të bëj për ta rregulluar?
  Shumë falemnderit

 23.   Daniel dijo

  Përshëndetje, si jeni, a mund të më ndihmojë dikush në email-in tim që marr kështu:
  Indeksi i postës është i korruptuar. Për ta riparuar, dilni nga Mail.
  Mail do të riparojë indeksin herën tjetër kur të hapni aplikacionin. Kutitë tuaja postare dhe mesazhet e postës elektronike do të ruhen.

 24.   Rosa dijo

  Përshëndetje. Bleva një ajër macbook dhe që nga fillimi nëse dua të dërgoj një email, shumë faqe hapen për të dërguar dhe nuk bindet. Çmendet. Impossibleshtë e pamundur të përdoret.