Probleme me lexuesin e kartave SD në MacBook Pro më të rinj

hdmi macbook pro

Duket se disa përdorues po raportojnë probleme gjatë leximit të kartave SD në MacBook Pro të rinj të Apple. Këtë vit kompania Cupertino kishte edhe një herë në kompjuterët e saj Pro slotin e kartës së memories si në Modelet 14-inç dhe 16-inç. Disa përdorues po përjetojnë probleme të ndryshme me karta SD të ndryshme në kohën e përdorimit në kompjuter.

Një gjë e mirë për këtë lexues është se ai mbështet transferimet UHS-II Ata arrijnë shpejtësi të lartë të transferimit të të dhënave deri në 312 MB / s. Lajmi i keq është se tashmë në treg ka karta SD UHS-III, të cilat dyfishojnë shpejtësinë e transferimit të atyre të mëparshme, duke arritur në 624 MB/s. Ekzistojnë gjithashtu karta super të shpejta SD Express (HC, XC dhe UC) që arrijnë shpejtësi përkatësisht 985 MB/s, 1970 MB/s dhe 3940 MB/s dhe këto nuk janë një opsion për përdoruesit e Apple pasi nuk janë të përputhshëm.

Duhet kohë për të njohur kartat dhe shpejtësia nuk është ashtu siç pritej

Duket se disa përdorues të Apple që kanë këta kompjuterë të rinj vuajnë probleme të ndryshme në secilin rast. Disa prej tyre tregojnë se në momentin e leximit të kartës SD, kompjuteri prishet, të tjerat se kompjuterit i duhet më shumë se një minutë për të njohur kartat SD, shpejtësia e transferimit duket se është gjithashtu se shfaqet si problem ose edhe disa vuajnë nga probleme në pamjen paraprake të përmbajtjes pasi të ngarkohet veçanërisht në imazhe.

Në çdo rast, është normale që këto probleme të vogla të lindin tek përdoruesit që kanë Mac të rinj dhe sistemi operativ është gjithashtu i ri dhe logjikisht nuk përjashtohen nga problemet e mundshme për sa i përket përputhshmërisë. Nga ana tjetër, është gjithashtu e vërtetë që jo të gjithë përdoruesit vuajnë nga probleme. E vetmja gjë që është e qartë është se nëse një kartë funksionon, ajo gjithmonë funksionon, dhe nëse një kartë nuk funksionon siç duhet që në fillim Ai nuk do ta bëjë më kurrë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)