Probleme me lidhjet TestFlight në macOS? bëni këtë

TestFlight

Në fillim të kësaj jave, Apple lëshoi ​​TestFlight i cili lejon zhvilluesit të sigurojnë lehtësisht versionet beta të aplikacioneve të tyre për përdoruesit jashtë App Store. Disa përdorues kanë pohuar se kanë probleme me lidhjet e këtij aplikacioni në macOS. Pra, nëse ky është rasti juaj, ne ju propozojmë disa zgjidhje Duket se shumica e të prekurve janë duke punuar.

Kohët e fundit Apple lëshoi ​​TestFlight. Deri më sot ajo është ende në fazën beta dhe kjo është arsyeja pse është normale që ka disa dështime. Një nga më të zakonshmet sipas shumicës së madhe të përdoruesve është ajo e duke mos qenë në gjendje të hap lidhjet nga macOS. Në këtë mënyrë aftësia për të punuar me aplikacionin bëhet e padobishme. Të njëjtët përdorues dhe zhvillues kanë bërë kërkime dhe kanë dalë me disa zgjidhje që funksionojnë, të paktën tani për tani.

Duke marrë parasysh që siç kemi thënë, është një program në fazën beta, ajo që funksionon sot mund të mos funksionojë nesër, por tani për tani është mirë për ne që t'i kemi këto zgjidhje në dorë.

Ndonjëherë aplikacioni TestFlight nuk hapet kur klikojnë një lidhje në një ftesë TestFlight, kështu që ata nuk mund të shkarkojnë dhe instalojnë aplikacionin beta. Lidhja universale, e cila është përgjegjëse për përcjelljen e përdoruesve në një aplikacion të caktuar, ende nuk punon si duhet për TestFlight, prandaj, klikimi i lidhjes nuk prodhon veprimin e pritur.

Zgjidhjet:

  • Mbani të shtypur butonin Komandë dhe tërhiqni URL -në nga shiriti i adresave të Safari në ikonën TestFlight në Dock. Kjo duhet ta bëjë aplikacionin të njohë lidhjen e ftesës.
  • Kopjoni lidhjen e ftesës në TestFlighMe Ngjiteni lidhjen në shiritin e adresave të Safari. Zëvendësoni "https" me "itms-beta" shtypni Enter

Derisa të presim zgjidhjen e Apple, këto do të vijnë në ndihmë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.