Probleme me Mac App Store? Zgjidhja këtu

Mac App Store

Gjatë kësaj dite kam pasur probleme të ndryshme me disa shkarkime nga Mac App Store, diçka që më ka ndodhur në mënyrë sporadike, por më ka vënë në një gjendje të keqe të konsiderueshme, kështu që unë kam vendosur ta zgjidh atë dhe duket se më në fund kam arritur ta gjej çelësin.

Zgjidhje të shpejta

Nuk ka rëndësi që një shkarkim është i bllokuar ose që nuk mund të shlyeni një kod, nëse kjo metodë nuk e zgjidh atë, do të jetë e vështirë për ju ta bëni atë në ndonjë mënyrë tjetër. Kështu që gishtat kryqëzohen dhe shikoni nëse ato funksionojnë për ju këto hapa të thjeshtë:

 1. Mbyllni Dyqanin e Aplikacioneve Mac.
 2. Hyni në Monitorin e Aktivitetit dhe përfundoni ekzekutimin e procesit "magazinim"
 3. Kopjoni, ngjisni dhe ekzekutoni komandat e mëposhtme në Terminal:
  rm -r ~ / Library / Caches / com.apple.appstore rm -r ~ / Library / Caches / com.apple.storeagent rm ~ / Library / Preferences / com.apple.appstore.plist rm ~ / Library / Preferences / com .apple.storeagent.plist rm ~ / Library / Cookies / com.apple.appstore.plist

Ajo është bërë. Pas kësaj gjithçka duhet të kthehet në normale. Të paktën më ka funksionuar herë që ka ngecur dhe nuk mund ta bëja. Nëse dini metoda të tjera, mund t'i shpjegoni ato në komentet e hyrjes.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

18 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   rishtar dijo

  Sapo e bëra: funksionon në mënyrë perfekte. Faleminderit shumë!

 2.   Oscar dijo

  Nuk më funksionoi

 3.   Pablo Navarrete dijo

  Kam probleme me dyqanin e aplikacioneve, nuk mund ta marr, (identifikohu), thjesht më hedh një mesazh me të kuqe. duke më thënë që "pajisja ose kompjuteri nuk mund të verifikohen" .. ju lutem dikush të gjejë ndonjë zgjidhje për këtë .. nga rruga, unë kam mac osx mountain lino v. 10.8.5 Pres ndonjë përgjigje. kokëfortësia

 4.   Rolet dijo

  Cili terminal?

 5.   oliuqui dijo

  Faleminderit!!! Po funksionon

 6.   dalje dijo

  funksionoi, faleminderit shumë vëlla !!!!

 7.   Erick dijo

  Nuk më hyri në punë dhe nuk di çfarë të bëj tjetër për të zgjidhur problemin.

 8.   Luis Gil Chiquito dijo

  funksionoi për mua Faleminderit !!

 9.   toni_fuqi dijo

  Faleminderit kafshe, ndihme e madhe !!!

 10.   Peter dijo

  Kishin kaluar muaj pa qenë në gjendje të azhurnohej !! Duke folur me mbështetjen teknike, duke riinstaluar, riparuar lejet, host në vargje.

  FALEMINDERIT!!! Zgjidhet

 11.   Virginia dijo

  Faleminderit!! Isha i mbingarkuar dhe funksionoi herën e parë. Gjë që normalisht është e çuditshme ...

 12.   Eloyu dijo

  PERFEKT !!!! faleminderit shumë

 13.   dokumentacionimi5uvic dijo

  Nuk funksionon për mua, në udhëzimin e parë më thotë se nuk mund ta gjejë skedarin ose direktorinë.

 14.   Anita dijo

  Si mund të hyj në këtë: Monitorimi i Aktivitetit dhe procesi "magazinim"? mac nuk është përdorur mirë, ju lutem më ndihmoni

 15.   femër dijo

  Nuk funksionon për mua, në udhëzimin e parë, më thotë se nuk mund ta gjejë skedarin ose direktorinë. Ju lutem dikush të më ndihmojë. Faleminderit shumë

 16.   Vesa dijo

  Përshëndetje, unë nuk e shoh vetëm "magazinën" e llogaritur në dyqan
  Dyqanet
  Magazinim
  Të ruajtura të ngarkuara
  Dyqanet
  Dyqanet Mds
  Shpresoj te me ndihmoni.
  Faleminderit!!?

 17.   martinmiblog dijo

  Unë nuk shoh magazinim, unë kam ekzekutuar kodin në cmd por ai akoma nuk hapet, ju lutem ndihmoni

 18.   Francisco dijo

  E mrekullueshme. Në vitin 2020, ajo ende funksionon. Faleminderit shumë.