Problemet në afishimet e MacBook Pro 16 ”

Merrni sfondet e paracaktuara 16 ”MacBook ProProbleme të reja shfaqen në MacBook Pro të ri 16 inç. Tani disa Përdoruesit ankohen se imazhet, në raste të caktuara, fantazmat po shfaqen në ekranet e tyre. Ato nuk janë shumë për momentin, por siç themi gjithmonë, kur lumi tingëllon ...

Nëse për këto probleme ekran, shtuam ato që ishin shfaqur tashmë me folësit, Unë nuk mendoj se përdoruesit të cilët janë duke përjetuar këto gabime janë shumë të kënaqur vlera për para.

Imazhe fantazmë në ekranet 16 ”MacBook Pro

Në disa forume, si gjithmonë Reddit. Dhe rrjetet sociale, Twitter, disa përdorues ankohen se në raste të caktuara shfaqen imazhe fantazmë në ekranet e markës suaj të re MacBook Pro 16 inç.

Shumica e këtyre përdoruesve deklarojnë se gabimi është për shkak të përgjigjes së ekranit më të ulët sesa kompjuterët e gjeneratës së mëparshme.

Kalimet kur lëvizni dritaret ose kaloni midis ekraneve nuk janë aq të qetë pasi në parim pritet nga një kompjuter që supozohet më mirë se paraardhësit e tij.

Shtë bërë një përpjekje për të kaluar në mes të Listave Dedikuar AMD dhe Intel i Integruar, por problemi nuk duket se është eleminuar.

Për momentin, siç thamë më parë, jo shumë përdorues e kanë komentuar problemin, por nëse mjafton të mendosh se problemi mund të ndodhë tek përdoruesit e tjerë dhe se Apple duhet të marrë pjesë në të.

Ju gjithashtu filloni të lexoni komente që kritikojnë Apple, për pak kontroll të cilësisë që ata kanë pasur, sidomos me MacBook Pro 16 inç, i cili vuan nga probleme të ndryshme.

Shpresojmë që Apple ta kuptojë këtë problem, aq shpejt sa ka pranuar folësi, i cili ka rezultuar të jetë një problem i softuerit dhe së shpejti do të zgjidhet.

Ne do të jemi të vëmendshëm ndaj përgjigjes së kompanisë Të ballafaquar me këtë pengesë të re të laptopit më të ri dhe deri më tani me më shumë ekran. Një nga stimujt tuaj për ta blerë atë, por nëse vuan nga këto dështime, me siguri më shumë se një do të rimendojë blerjen tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Paul dijo

    Përshëndetje, unë quhem Pablo. Do të doja të dija nëse keni ndonjë koment të ngjashëm në lidhje me një gabim që më ka ndodhur në tre Pro 16 MacBook që bleva dhe u ktheva. Duke punuar në Illustrator, kur zoomoni në maksimum, vija e drejtë e një objekti (p.sh. një katror) duket e prishur, një vijë e drejtë nuk është e dukshme. (duket si e pixelated). Shfaqen gjithashtu vija vertikale shumë të imta, gri, të ngjashme me linjat udhëzuese. Këto dy gabime, kur imazhi po ekzekutohet me kursorin, ato shfaqen dhe zhduken. A e ka vërejtur ndokush këtë gabim? Në Apple ata kurrë nuk kanë ditur se si ta zgjidhin atë, ose të më thonë pse ndodhi.

bool (e vërtetë)