Procesi gjyqësor i Apple kundër Epic për dëmshpërblim

Lojërat Apple vs Epic

Telenovela e fundit të verës është akoma e fshehtë dhe ndërsa deri më tani ankesat dhe kërkesat e vetme vinin nga Epic Games ndaj Apple, tani është kompania Cupertino që e vë veten në rolin e sulmit me një proces gjyqësor kundër Epic për dëmshpërblim.

Gjëja e parë që duhet të themi është se ju keni plotësisht të drejtë ta bëni këtë, ne nuk do të themi se njëri ose tjetri ka absolutisht të drejtë në këtë rast, por është e qartë që ndalimi i rregullave të App Store është i ndaluar dhe Pas asaj që ndodhi këto javë, tani është Apple që akuzon kundër Epic.

Ndërpriten procese gjyqësore midis të dy kompanive

Lojërat Epike vs Apple

Epic ishte i pari që veshi padinë e sulmit dhe paditi Apple dhe Google dhe nisi një fushatë video kundër Apple dhe pjesa tjetër e multinacionaleve të teknologjisë. Tani është Apple që ndërmerr masa për këtë çështje dhe padit Epic Games për dëmshpërblim, pasi ka shtuar opsionin e pagesës duke shkuar mbi rregullat e dyqanit Apple. Ata kanë shkelur kushtet e shërbimit duke lejuar pagesa direkte në aplikacionin Fortnite, dhe kjo është plotësisht e ndaluar në dyqanin e aplikacioneve Apple.

Nëse doni të dini të dhënat reale të kërkesës ju mund të konsultoheni me ta drejtpërdrejt këtu. Shtë e qartë se kjo telenovelë po vazhdon për një kohë të gjatë dhe duket se asnjë nga të dy firmat nuk janë të gatshme të japin përpjekjet e tyre për të arritur atë që ata besojnë se u takon atyre, natyrisht Apple dhe Epic Games do të vazhdojnë të përballen me njëri-tjetrin për disa muaj të tjerë kështu telenovela sapo ka filluar… Fortnite nuk do të jetë në dispozicion në dyqanet dhe pajisjet e Apple për një kohë të gjatë për momentin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.