A është procesori A12 Bionic parathënia e procesorëve të rinj për Mac?

iPhone-Xs

Edhe pse për shumë Kryefjala e fundit ishte një nga më të pa kafeinuarit për vazhdimësinë që ekzistonte në atë që ka të bëjë me iPhone Xs dhe Xs Max Lidhur me modelin iPhone X, duhet të themi se nën gjithçka që u prezantua ekziston një deklaratë e mundshme e qëllimit.

Ka pasur shumë raste në të cilat është spekuluar se Apple mund të jetë duke përgatitur lëshimin e saj përfundimtar nga procesorët e furnizuar nga Intel dhe jo për shkak të teknologjisë që ata implementojnë, por për shkak të kohërave dhe disponueshmërisë së versioneve të reja në momentet që vetë Apple dëshiron.

Ne e themi këtë sepse që nga prezantimi i iPhone X vitin e kaluar, mund të shihej në testet e performancës së procesorit A11 Bionic që ai kishte të njëjtat rezultate të performancës dhe stabilitetit si procesori 12 inç MacBook.

MacBook_pro_2018

Ky vit ka ndodhur përsëri dhe është se testet e performancës janë kryer tashmë në iPhone Xs të ri, Xs Max dhe Xr t, veçanërisht në dy të parat, është vërejtur se fuqia e tyre është e krahasueshme me atë të modeleve MaBook Pro.

Padyshim një nga risitë e këtij viti është zemra e re e këtyre telefonave inteligjentë, ne i referohemi natyrisht KOS-it të ri që mollë ka emëruar A12 Bionic dhe se është bërë procesori i parë i prodhuar në 7 nm nga Taiwanese TSMC. 

Apple ekspozoi në prezantim frazën "chip më inteligjent dhe i fuqishëm i krijuar ndonjëherë në një smartphone" që mund të jetë një titull më vete.

Nëse analizojmë atë që u tha nga Apple mund të sigurojmë që me një procesor si A12 Bionic që ka 6 bërthama, dy me performancë të lartë dhe katër me efikasitet të lartë, ku të parët janë në krye të detyrave komplekse ndërsa katër të tjerët merren me detyra të përbashkëta, janë kandidatë të qartë për të qenë paraardhësit e disa përpunuesve për MacBook-et e ardhshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.