Programi i Sipërmarrjes së Përbashkët për NVM-të po përfundon pas 10 vjetësh.

Programi i Sipërmarrjes së Përbashkët është afër fundit të tij

Pas një dekade, programi i Apple për të mbështetur bizneset e vogla dhe të mesme duket se është duke ardhur në një fund. Apple ka qenë i njohur të jetë duke dërguar me email klientëve për t'i informuar ata se si do të përfundojë programi. Rimbursimet do të lëshohen dhe këshillohet që një ofertë e re e AppleCare do të plotësojë boshllëkun e lënë nga përfundimi i sipërmarrjes së përbashkët.

Deri tani, NVM-të kishin mundësinë të bashkoheshin në programin Apple Joint Venture. Kjo do të thoshte se ata kishin tre fronte në të cilën kompania amerikane i ndihmoi ata:

  1. Preparación: Një shërbim me të cilin kompania u ndihmua nga Apple për t'u përgatitur për t'u përballur me sfida të reja biznesi dhe teknologjike. Kjo fazë përgatitore përfshinte, për shembull, transferimin e skedarëve nga një kompjuter i vjetër në Mac të ri. Transferimi i postës elektronike, kontakteve, kalendarëve, muzikës, etj.
  2. stërvitje: Deri në tre seanca dy-orëshe me një Instruktor Apple në pension vjetor, që punonjësit të marrin trajnim kolektiv në Apple Store.
  3. lirim: Aftësia për të kërkuar këshilla teknike dhe shërbim për Produktet e regjistruara të Apple.

NVM-të mund të përdorin këtë lloj shërbimi me blerjen e një Mac, iPhone ose iPad të ri në Apple Store ose përmes numrit 900 812 683. Kërkohet aktivizoni pajtimin në programin e sipërmarrjes së përbashkët që mund të kryhet përmes kjo lidhje

E gjithë kjo do të përfundojë së shpejti dhe nga ajo boshllëk do të jeni në gjendje të zgjidhni Apple Care (i cili do të ketë pothuajse të njëjtat opsione si Joint Venture, por me një emër të ri). që nga 22 shkurti, data e zgjedhur për përfundimin e sipërmarrjes së përbashkët. Apple pohon se ato kompani që kanë kontraktuar shërbimin përtej asaj date, do të marrin një rimbursim ekuivalent me muajt që rezultojnë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.