Programi i riciklimit i Apple i shtohet Apple Watch

Seksioni i riciklimit i Apple në uebfaqen amerikane të Apple tashmë ka shtuar Apple Watch, çdo model i orës inteligjente të Apple mund t'i dërgohet Apple në mënyrë që të mund të ripërdorë atë që mundet nga pajisja dhe ta riciklojë atë në mënyrë efikase. Apple ka qenë duke ricikluar produktet për vite dhe vetëm disa "Liam" një robot u shtua për të përsosur këtë detyrë e cila madje ishte paraqitur në një kryesor të markës.

Pa dyshim çështja e riciklimit të gjithçkaje që është e mundur është e rëndësishme Për të përmirësuar mjedisin dhe për t'u kujdesur për planetin, Apple ka qenë i zhytur në këtë detyrë për një kohë të gjatë dhe po kushton gjithnjë e më shumë përpjekje. Tani një pajisje tjetër që bashkohet me listën e Apple në këtë seksion është Apple Watch. 

Nëse Mac ose iPad juaj është në gjendje të mirë, mund ta shkëmbeni në internet ose në një Dyqan Apple dhe Apple do t'ju paguajë pak për këtëNëse pajisja nuk punon më ose nuk ka vlerë, gjithmonë mund ta hidhni me përgjegjësi me këtë program Apple që lejon riciklimin e iPad, iPod, Mac, PC, smartphone dhe tani Apple Watch në Shtetet e Bashkuara. Padyshim që përdoruesi që shton të riciklojë një kompjuter nuk ka pse të paguajë asgjë. Nëse kemi shumë pajisje për të ricikluar sepse është një kompani apo shkollë, Apple bën një zbritje për të kur blen pajisje të markës së re.

Procesi i riciklimit është i disponueshëm për të gjitha produktet që duam të marrim në dyqanet që Apple ka në të gjithë botën, përfshirë ato Spanjolle, por Këta kompjuterë duhet të paraqiten në listën që Apple ka për seksionin e riciklimit dhe në rastin e iMac, Mac mini, Mac Pro dhe PC desktop, këto duhet të përpunohen njësoj nga internet në internet të ndërmarrjes. Në të gjitha rastet, shuma që do të merret për riciklim do të paguhet nga Apple siç kanë bërë deri më tani.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.