Promovimi i Arcade Apple në Apple Dyqane

Duket se në Cupertino ata e kanë të qartë se është e nevojshme të promovohen ato shërbimi i lojërave me pajtim i quajtur Apple Arcade. Në këtë kuptim, gjëja e rëndësishme është që Apple të mos ketë probleme kur bëhet fjalë për të treguar disa nga lojërat që ofrohen dhe për këtë, çfarë më mirë sesa përdorimi i ekraneve që gjejmë në dyqanet zyrtare të firmës. Logjikisht tani pasi që pikëpamja është me pandeminë e mallkuar të koronavirusit, është e vështirë për ne të shohim këto ndryshime ose ngatërresa në dyqane, por ata që mund të vizitojnë këto Dyqane Apple mund t'i vlerësojnë këto ndryshime.

Apple ruan kryesisht ato janë bërë dyqane "ekspres" gjë që e bën të vështirë qasjen në to, nëse jo të pamundur për përdoruesit. Në këtë kuptim, ajo që Apple po përpiqet të bëjë është të shmangë ngjitjen sa më shumë që të jetë e mundur dhe kjo është arsyeja pse qasja është e ndaluar.

Në çdo rast, ajo që Apple ofron është një përvojë më interaktive në disa cepa të dyqaneve të saj dhe në këtë rast ata e kanë quajtur atë Apple Arcade Avenue e re. Kjo na ofron mundësinë për të luajtur në ekranet që ndodhen pranë disa aksesorëve dhe madje të ndara në dy zona në varësi të hapësirës në dispozicion. Përdoruesi ka mundësinë të luajë me iPhone demo dhe iPad të cilët janë nga ana tjetër të lidhur me kontrollorët PlayStation, SteelSeries Nimbus ose Rotor Riot lojë me kontrollues me tela. Përvoja është vërtet interesante dhe është se ajo që synohet është që titujt më të spikatur që ata kanë në këtë shërbim lojë të spikasin dhe tërheqin përdoruesin.

Në vendet ku ky shërbim i lojërave nuk është i disponueshëm, përdoruesi mund të shohë informacion në lidhje me vetë dyqanin në këto ekrane apo edhe për pajisjet shtesë që ndodhen atje. Një mënyrë interesante për të tërhequr përdoruesit që mund të vizitojnë dyqanet është se ata zakonisht Nuk është e çuditshme të shohësh fëmijë dhe jo aq fëmijë që luajnë me Apple TV dhe Nimbus në tavolina. Nga ana tjetër, Apple Arcade nuk do të kishte suksesin e dëshiruar dhe katalogu i lojërave është i pakët, dhe nëse nuk planifikoni të punësoni Apple One, është e pazakontë të punësoni individualisht shërbimin e lojës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.