Prosser kthehet në grindje me AirTags

Koncepti AirTags

Rrjedhësi i mirënjohur i Apple Jon Prosser kthehet në grindje me pajisjet e famshme gjurmuese AirTags Se të gjithë flasin, por vetëm Prosser e ka parë. Nëse nuk do të ishte për sinjalizimin e Apple se ato ekzistojnë, unë do të thosha se gjurmuesit e përfolur janë shpikja e mikut Prosser.

Por e vërteta është se ka referenca për këto AirTags në kodin e iOS 14, dhe vitin e kaluar disa përdorues i "zbuluan" ato gabimisht në aplikacionin e kërkimit të pajisjes. Pra, nëse ka, ka. Le të shohim se çfarë na thotë ai sot Prosser.

Po ose po, këtë vit Apple AirTags të përfolur do të shohin dritën. Jon Prosser ka kaluar muaj të tërë duke i dhënë tabarra me thashetheme dhe rrjedhje rreth gjurmuesve të rinj të kompanisë Cupertino. Sot kemi një margaritar të ri: a Animacion 3d e pajisjes në fjalë që supozohet se ishte krijuar nga Apple.

Prosser pretendon se ai e mori animacionin nga një inxhinier softuerësh në kompani. Besoni se mund t'u paraqitet përdoruesve në një version të ardhshëm të iOS. E vërteta është se Apple ka treguar animacione të ngjashme 3D për pajisjet e tjera gjatë procesit të çiftimit me një iPhone ose iPad, duke përfshirë disa modele të HomePod y AirPods, për shembull.

Apple zakonisht zhvillon veprimtarinë e saj të parë në muajin e MarsPor ndërsa vazhdojmë me pandeminë e lumtur, ngjarjet virtuale të Apple që u bënë modë vitin e kaluar, me sa duket do të vazhdojnë gjatë gjithë vitit 2021. Kështu që një nga këto kryesorë virtualë mund të bjerë në çdo kohë.

E vërteta është se vetë kompania ka dhënë "sinjale" se ka vërtet gjurmues në portofol që herët a vonë do të bëhen realitet. Referencat në kod iOS 14 dhe paraqitjet gabimisht në aplikacionin "Kërko" në disa përdorues, duke lënë të kuptohet se së shpejti do të shohim AirTags të përfolura. Por kur? As Prosser nuk e di.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.