Krahasimi i baterive MacBook Pro Retina vs laptopëve Windows

bateri-retinë

Përdoruesit e Mac që kanë nevojë për energji baterie dhe jetëgjatësi mund të jenë të qetë duke e ditur këtë MacBook Pro i fundit me ekran Retina zgjat më shumë se laptopët e Windows 8 dhe të paktën një model i Chromebook të ri në testet e baterisë të kryera.

Konsumatorët e këtyre laptopëve në Mbretërinë e Bashkuar, bëjnë një krahasim të jetëgjatësisë së baterisë në uebfaqen angleze Cila, këto teste raportoni për jetën e baterisë për 18 kompjuterë Laptopë Windows 8 kundër MacBook Pro Retina të 13-inç të Apple dhe një prej laptopëve të rinj Chromebook.

Testet u kryen përmes riprodhimi i videos nga disqet e forta të laptopit dhe gjatë shfletimit në rrjet. MacBook Pro me një ekran Retina 13 inç është fituesi i këtij krahasimi, duket se ato zgjasin rreth 30 minuta më shumë sesa laptopi që i afrohet më shumë, Acer Aspire me Windows 8 dhe vetëm në shfletimin bazë të internetit.

MacBook Pro Retina, zgjati Gjithsej 6 orë, ndërsa zgjati Acer Aspire Timeline Ultra M5-581T Ore 5,5.

dritaret-8-jetëgjatësia e baterisë-550x376

Acer i përdorur në prova ka një ekran rreth 2 inç më të madh se MacBook Pro, por ekranet nuk janë të krahasueshme si një ekran është i llojit Retina dhe tjetri jo. Kur testoni videot, rezultatet në dy laptopët MacBook Pro Retina, bateria zgjati një orë më shumë sesa në rastin e Acer.

Samsung Series 3 Chromebook, doli në një vend të tretë të largët, kohëzgjatja maksimale në këtë provë është 3 orë e 44 minutanë total për këtë model laptopi të përdorur në krahasim.

Më shumë informacion - Më shumë rreth Chromebook Pixel, laptopi i ri i Google

Burimi - Uau


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Mark Holland dijo

  por a testuan ne bootcamp?

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Mirë Mark, ti ​​më kap në atë, në lajmet origjinale ata nuk e komentojnë atë, por ata nuk më japin asnjë, krahasimi do të bëhet me OS X. Përshëndetje http://blogs.which.co.uk/technology/computing/laptops-computing/windows-8-laptop-battery-life-how-does-it-measure-up/