OS X El Capitan 10.11.6 Publik Beta Tani i Disponueshëm

OS X 10.11.4-beta 2-0

Siç është bërë e zakonshme në kompaninë Cupertino, kur ata lëshojnë versionin beta për zhvilluesit prisni një kohë të arsyeshme prej 24 orësh në rast se ka ndonjë problem me të dhe menjëherë më pas ata lëshojnë versionin për përdoruesit e regjistruar në programin publik beta. Vetëm dje ne pamë fillimin e të gjitha beta të sistemeve të ndryshme operative për zhvilluesit dhe sot janë versionet OS X dhe iOS për testuesit beta.

E vërteta është se këto versione beta nuk japin lajme të rëndësishme për sa i përket funksionaliteteve, por duket se zgjidhin disa probleme të stabilitetit dhe besueshmërisë së sistemit operativ. Kjo bart të gjitha sistemet që kompania ka aktualisht: OS X, iOS, tvOS dhe watchOS.

Me këtë rast, versioni i ri zgjidh gabime që mund të varen kur OS X i ri lëshohet gjatë beta WWDC, kështu që lënia e sistemit sa më e pastër është e rëndësishme për Apple. Gjithashtu disa orë më parë pamë disa probleme me MacBook Pro 13-inç dhe ngrin, megjithëse nuk është një problem i Apple, bëni më të mirën e këtij versioni 10.11.6 të OS X El Capitan është një domosdoshmëri për përdoruesit që nuk mund të azhurnohen në versionin tjetër të disponueshëm.

OS X 10.11.1-El kapitan-beta-0

Normalisht dhe në rastin e sistemit operativ OS X, të gjithë ose pothuajse të gjithë përdoruesit mund të azhurnohen në versionin më të fundit të disponueshëm kur të lëshohet, por për ata që nuk mund të kenë një version të qëndrueshëm është e rëndësishme që të mos keni probleme papajtueshmërie, mete ose të ngjashme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.