Punonjësit e Apple në Kaliforni janë vaksinuar kundër COVID-19 nga kompania

Apple Park

Apple do të vaksinoj për të gjithë punonjësit tuaj rezidentë në California kundër COVID-19. Ajo ka arritur një marrëveshje me Aleancën farmaceutike Walgreens Boots dhe do të jetë përgjegjëse për vaksinimin e të gjithë punonjësve të saj. Lajm i madh.

Një lajm i mrekullueshëm për këta punonjës, një lajm i mirë për Shtetet e Bashkuara, ku normat e vaksinave të administruara janë spektakolare dhe një lajm shpresëdhënës për pjesën tjetër të vendeve, të cilat po fillojnë planin e tyre të vaksinimit pak nga pak. Duket se drita është paraqitur në fund të tunelit të pandemisë së lumtur, me pak a shumë fat në varësi të zonave të planetit.

Apple ka nisur një program të ri për të ndihmuar punonjësit e saj të vaksinohen kundër COVID-19, sipas një raporti të ri të botuar në Bloomberg. Apple ka arritur një marrëveshje me Walgreens Boots Alliance, kompania që zotëron Walgreens, Boots dhe disa kompani të tjera farmaceutike amerikane.

Përmes kësaj shoqate, Apple po përgatit një faqe në internet ku punonjësit e saj me banim Kaliforni Ata mund të caktojnë një takim për t'u vaksinuar kundër COVID-19. Programi është plotësisht vullnetar dhe ata që regjistrohen nuk do të duhet të kthehen menjëherë në punë personalisht.

Apple tashmë komentoi publikisht muajin e kaluar se nuk kishte qasje në vaksinat COVID-19 si një kompani private. Pas një marrëveshje me shtetin e Kalifornisë, ju tashmë keni qasje për të thënë drogës. Apple gjithashtu po u jep punonjësve të saj pushim të paguar për të marrë vaksinën e tyre COVID-19 dhe për të pushuar nëse vuajnë nga ndonjë efekt anësor.

Kompania po punon me Walgreens Boots Alliance Inc. për të ngritur një qendra e vaksinimit në zyrat e Apple. Gjigandi i teknologjisë me bazë në Cupertino, Kaliforni po krijon një faqe në internet që stafi të mund të caktojë një takim për t'u vaksinuar.

Apple ende nuk ka njoftuar publikisht një datë për kthimin ballë për ballë të të gjithë punonjësve të saj në zyra. Thënë kjo, Tim Cook tashmë ka komentuar publikisht se kompania po synon një rivendosje kaq të plotë në qershor.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Adof dijo

    Dhe çfarë vaksine kanë bërë?