Filmi Qershi, udhëhoqi riprodhimet në transmetim fundjavën e kaluar

Qershi

nga 12 Marsin e kaluar, Apple ka shtuar në katalogun Apple TV + filmin Qershi, një film me regji të vëllezërve Russo dhe protagonist Tom Holland. Që nga premiera e tij fundjavën e kaluar, ajo ka udhëhequr riprodhimet e shërbimeve streaming në Shtetet e Bashkuara.

Sipas djemve nga Reelgood, Cherry ishte filmi më i shikuar fundjavën e kaluar, sipas shprehive të konsumit të përdoruesve që përdorin platformën e saj të informacionit për seri dhe filma nga shërbime të ndryshme video streaming.

qershi

En pozicioni i dytë encontramos Vjen 2 Amerika, përkthyer në Spanjë si Mbreti i Zamunda, pjesa e dytë e Princi i Zamundës. Ky film, u vendos në pozicionin e tretë të renditjes së riprodhimeve. Të dy filmat janë në dispozicion në Amazon Prime Video.

Qershi  nuk ka marrë vlerësime të mira nga kritikët, ka një rezultat prej 37% në Rotten Tomatoes, edhe pse është pritur mirë nga publiku, i cili i ka dhënë një rezultat prej 73%.

Ky film është frymëzuar nga bestseller me të njëjtin emër. Ai luan Tom Holland në rolin e titullit si një personazh i çmendur pas kthimit nga Iraku me drogë.

Cherry kthehet në shtëpi një hero lufte, duke luftuar demonët e PTSD të padiagnostikuar duke u mbështetur te gruaja e tij Emily (e luajtur nga Ciara Bravo) dhe duke u futur në varësi nga droga. duke e rrethuar veten me një grup keqpërdorimesh të shthurura.

Në mënyrë që të vazhdojë të paguajë për varësinë e tij nga droga, vendpushimet për grabitjen e bankave. Qershia është një humor i pakompromis, i errët, i moshës madhore të një njeriu në një kërkim universal për qëllim dhe lidhje njerëzore.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.