MacOS Big Sur 11.3 RC, komente AirTags dhe shumë më tepër. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Kjo javë ka qenë e rëndësishme për shumë përdorues të Apple dhe për vetë kompaninë Cupertino. Ardhja e iMac të ri me një dizajn të ri, procesorët Apple M1, një ekran më i mirë dhe në fund të fundit një iMac plotësisht i rinovuar ishte çelësi i ngjarjes më 20 Prill. Së bashku me këtë iMac të ri ishin AirTags të rinj, një Apple TV 4K dhe iPhone 12 në ngjyrë vjollcë, një pjesë e mirë e pajisjeve dhe produkteve që me siguri do të pëlqehen nga përdoruesit e Apple.

Por përveç prezantimit të Apple ne kemi pasur një lajm të rëndësishëm në botën e Apple. Kjo është arsyeja pse sot të Dielën do të shohim disa nga këto lajme më të jashtëzakonshme në Unë jam nga Mac. Ne fillojmë me Lirimi i versionit macOS Bic Sur 11.3 RC. Kjo do të thotë se javën e ardhshme do të kemi versionin përfundimtar të sistemit operativ Mac.

Plani i Apple

Përveç sfidës së Ditës së Tokës, Apple gjithashtu theksoi në faqen e saj në internet angazhimin që ata kanë me mjedisin dhe planetin tonëApple vazhdon të luftojë për të eleminuar ndikimin në mjedis sa më shumë që të jetë e mundur që përfshin prodhimin e pajisjeve, burimin e qendrës së të dhënave dhe dëshiron që shitësit të bashkohen në angazhimin e saj.

Si mund të ishte ndryshe, disa nga YouTuber më të njohur në skenë kanë lëshuar të tyret komente që tregojnë AirTags, funksionet e tyre dhe iPhone 12 në ngjyrë vjollcë. Për momentin, ne të tjerët, të vdekshmit, do të duhet të presim për mbërritjen, shumë prej nesh do t'i marrin ato më 30 prill, Dhe ti i kërkove?

iMac

Për ata përdorues që duan të blejnë një iMac me gotë nano-strukturore e dijnë këtë Apple ka bërë një ulje prej gati 300 € për to. Po arrij disa orë pas prezantimit të iMac të ri dhe në këtë rast Këto janë modelet e vjetra 27 inç.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.