Readkit azhurnohet në versionin 2.2 me mbështetje për shumë shërbime

lexues-2.2-0

Duket sikur zhvilluesi i Readkit ka hyrë në biznes dhe sapo ka ndodhur azhurnoni lexuesin dhe RSS-në tuaj për të sjellë me vete sinkronizimin me shumë shërbime dhe kështu të bëni që të lexoni të gjitha lajmet tuaja në këtë moment kudo.

Më e rëndësishmja ndoshta është përfshirja e mbështetjes për Feedly me atë që do të thotë kjo, domethënë tani ndoshta shërbimi më i popullarizuar e atyre që kanë ardhur në vëmendje pas mbylljes së Google Reader, pasi lehtësia që iu dha përdoruesit për të eksportuar pajtimet dhe dosjet e tyre nga Google Reader ishte shumë e lartë.

Përveç çështjes së shërbimeve të integruara, ky azhurnim ka korrigjuar edhe gabime të ndryshme që shkaktuan mbyllje ose prishje të programit, si dhe shkurtore të ndryshme të tastierës që do të ndihmojnë shumë në përdorimin e aplikacionit. Pa u zgjatur më shumë, i lë këto lajme më poshtë:

Ç'të reja kemi

- Feedly është shtuar si një shërbim i ri RSS
- Rregullimi i titujve në tituj
- Datat shfaqen në listën e artikujve
- Navigimi i përmirësuar i tastierës
- Përmirëson performancën duke shënuar të gjithë si të lexuar

FIKSON

- Mosinkronizimi i burimeve
- Klikimi CTRL + tashmë funksionon si duhet me elementët anësorë
- Rregulluar ikona e grindavecit dhe ikonës së Feedbin
- Korrigjimi i skedarëve të importit të OPML nga burime të ndryshme
- Import i rregulluar i skedarëve OPML në OS X 10.7 (Lion)
- Përpunimi i rregulluar i ushqimit të NewsBlur
- Probleme të rregulluara kur shtoni burime të reja për Feedbin
- Opsion i rregulluar për të shënuar shumë artikuj në Feedbin siç lexohen
- Struktura e grupit Ethet me kohën fikse
- Paralajmërim i fiksuar kur shënoni shumë artikuj si të lexuar
- Rivendosja e zgjedhjes së dosjes fikse gjatë fillimit
- Çështje të rregulluara të analizës së furnizimit me motorin e integruar RSS
- Dekodimi HTML në titujt e burimeve korrigjohet
- Numrat në tekst cirilik
- Rregulloni azhurnimin e një liste kur një llogari hiqet nga ReadKit
- Pozicioni fiks i lëvizjes kur ndërroni dosje

SHTYP TORT SHKURTA

- Shigjeta majtas dhe djathtas: Lëvizni midis dosjeve dhe listës së artikujve
- Ctrl + Majtas, Djathtas: Dosja e zgjedhur është zgjeruar
- Hapësirë, Shift + Hapësirë: Paginoni artikullin dhe më pas zgjidhni opsionin tjetër
- J, K: zgjidhni artikujt vijues / të mëparshëm
- C: artikuj të lexuar
- Kthimi: hapni / mbyllni pamjen origjinale
- SHIFT + A: Shënoji të gjitha të lexuara

Më shumë informacion - Me Feed Wrangler tani mund të importoni nga Google Reader


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.