Rebecca Ferguson do të interpretojë në serialin Lesh për Apple TV +

Rebecca ferguson

Përsëri duhet të flasim për projektet e radhës në format serial që do të vijnë në Apple TV + në të ardhmen. Këtë herë, lajmi vjen nga Deadline. Sipas këtij mediumi, Apple ka arritur një marrëveshje për të prodhuar serinë e Leshit, një serial që do të interpretojë Rebecca Ferguson.

Rebecca Ferguson është Njihet për Misionin: Pasoja e Pamundshme dhe Duna (film që do të dalë në muajt e ardhshëm). Lesh Isshtë i bazuar në romanin distopian me të njëjtin emër të shkruar nga Hugh Howey dhe do të prodhohet, midis njerëzve të tjerë, nga aktorja.

Afati, thotë se regjisori i këtij seriali është Morten Tyldum (Deshifrimi i Enigmës) Skenari është shkruar nga Gaham Yost (Justifikuar) Kompania e prodhimit të kësaj serie të re është AMC Studios së bashku me Apple Studios. Leshi u botua fillimisht si një trilogji librash, por për momentin është e panjohur se si ata planifikojnë të kryejnë këtë adaptim.

Projekti i sjelljes së këtij libri në ekranin e vogël, ka vazhduar për mjaft kohë nga AMC Studios. Gjithçka duket se tregon se Apple ka dhënë shtytjen që i mungonte këtij projekti. Ndërsa mund të lexojmë në lidhje me komplotin e kësaj serie të re në Deadline:

Leshi vendoset në një të ardhme të shkatërruar dhe toksike në të cilën ekziston një komunitet në një kapanon gjigant nëntokësor, me qindra histori të thella. Atje, burrat dhe gratë jetojnë në një shoqëri plot me norma që ata besojnë se kanë për qëllim t'i mbrojnë ato. Ferguson do të interpretojë Juliette, një inxhinier i pavarur i palodhur.

Për momentin  numri i episodeve është i panjohur dhe shumë më pak kur mund të arrijë në ekranin e vogël. Ne do të duhet të presim disa muajt e ardhshëm për të ditur më shumë detaje në lidhje me këtë bast të ri nga Apple për shërbimin e saj streaming video.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.