Recetat më të mira të IFTTT për iOS (I)

Pavarësisht nga koha që ka dalë në treg, për disa javë kam zbuluar IFTTT, një aplikacion fantastik plotësisht falas për IOS i cili është një nga eksponentët më të mëdhenj të produktivitetit pasi që lejon automatizojnë veprimet në pajisjen tonë në mënyrë që të mos kemi nevojë t'i bëjmë ato. Me pak fjalë, një fitim i tërë kohe.

Kurseni kohë me këto receta për IFTTT

Nëse jeni të lodhur duke kryer të njëjtat veprime pa pushim në tuajin iPhone ose iPad mos prit më, shkarko IFTTT për iOS dhe filloni të automatizoni veprimet, njoftimet, njoftimet ... Mos u shqetësoni për aksesorin dhe kurseni kohë për veten tuaj.

Ruani fotografitë tuaja në një album të veçantë nga pjesa tjetër e mbështjellësit tuaj

Receta e IFTTT: Organizoni pamjet e ekranit të iPhone në një album fotografik iOS që lidh fotot ios me fotot ios

Paralajmërime në mënyrë që të mos harrojmë të çaktivizojmë WiFi, Bluetooth, etj. kur arrini në vende të caktuara dhe kështu kurseni baterinë

Receta e IFTTT: Kursyesi i baterisë lidh vendndodhjen ios me njoftimet ios

Dhe kështu që ju të mos harroni ombrellën tuaj dhe mushama, këtë alarm automatik nëse do të bjerë shi nesër

Receta e IFTTT: Shi nesër? Merr një njoftim iOS lidh motin me njoftimet ios

Ruani automatikisht të gjitha fotot e FaceBook në të cilat jeni etiketuar në një album të veçantë nga aplikacioni Photos

Receta e IFTTT: Ruani fotot e Facebook-ut në të cilat jeni etiketuar në iOS Photos lidh facebook-un me fotot ios

Transformoni automatikisht listat tuaja të Kujtesave në listat Për të bërë në Evernote

Receta e IFTTT: Ruani kujtesat e mia iOS në një listë kontrolli Evernote lidh kujtesat ios me gjithnjë

Ndani statusin tuaj të FaceBook automatikisht në Twitter

Receta e IFTTT: Cicëroni azhurnimet e statusit tim në Facebook lidhin facebook me twitter

 

Merr një njoftim kur aplikacioni me pagesë që dëshiron të bëhet falas

Receta e IFTTT: Më njoftoni kur një aplikacion me pagesë shkon falas, lidh furnizimin me njoftimet ios

Krijoni një ngjarje të re në Kalendarin Google sa herë që shtoni një kujtesë. Ideale për ata që përdorin të dyja.

Transferoni të gjitha kontaktet tuaja në Google Drive ndërsa i krijoni

Receta e IFTTT: Rezervimi i kontakteve të mia në një Google Spreadsheet lidh kontaktet ios me google-drive

Oferta të reja pune në LinkedIN?

Me gjithë këtë, ju tashmë keni se ku të filloni të fitoni kohë dhe produktivitet. Dhe shumë shpejt do të vazhdoj t'ju tregoj receta fantastike për IFTTT në iOS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.