Redaktuesi i fotove Pixlr është tani i disponueshëm në versionin desktop për OS X dhe Windows

Pixlr-foto-redaktor-mac-0

Nëse keni nevojë për një redaktor e fotografisë për Mac tuaj dhe ju nuk doni të paguani për asnjë pasi që është e mundur që përfshijnë veçori të përparuara Për të cilat ju nuk merrni një kthim, padyshim që do të humbisni një pjesë të investimit tuaj me të. Kjo është arsyeja pse tani Pixlr e bën më të lehtë për ju dhe është që ky redaktues fotografish, tashmë i famshëm për aplikacionin e tij në internet, tani zbarkon në versione desktop për përdoruesit e Windows dhe Mac me një aplikacion vendas për të dy sistemet.

Ky aplikacion i popullarizuar i uebit tani është i disponueshëm si program i pavarur, deri tani nuk kërkon një lidhje interneti për përdorimin tuaj. Por mbani në mend se versioni falas nuk është saktësisht i njëjtë për sa i përket mundësive të asaj që do të merrnim me aplikacionin në internet.

Pixlr-foto-redaktor-mac-1

Në shumë mënyra, ky program desktop është shumë i ngjashëm me atë që mund të gjenim në versioni në internet Pixlr Expressdomethënë, përdoruesit mund të presin, të ndryshojnë madhësinë dhe të rrotullojnë imazhet, të rregullojnë ngjyrën dhe kontrastin, të aplikojnë zvogëlimin e syve të kuq ose thjesht të përdorin butonin "korrigjimi automatik". Aplikacioni madje përfshin dhjetëra filtra, mbivendosje, kufij, efekte dhe ngjitje gjithashtu.

Pixlr gjithashtu shtoni disa veçori të reja dhe efektet në versionin desktop, siç është një mjet "ekspozimi i dyfishtë" dhe gjithashtu mund të trajtojë imazhe me rezolucion të lartë dhe të pakompresuar, duke ruajtur kështu të dhënat EXIF. Vegla e mbivendosjes së tekstit mund të përdoret gjithashtu me të gjitha gërmat ekzistuese të sistemit.

Nga ana tjetër, jo të gjitha tiparet e Pixlr Express arritën në versionin falas të desktopit. Në këtë mënyrë, për shembull, nuk është e mundur të shkarravitni me dorë të lirë mbi fotot ose mjetet e tjera të ndryshme. Edhe pse tani synimi i Autodesk, kompania që qëndron pas Pixlr është falas, ajo synon të përfshijë tipare "premium" duke paguar një shtesë prej 2 dollarësh në muaj ose 15 dollarë në vit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.