Reeder 2 për Mac, ndoshta një nga lexuesit më të mirë RSS

Reeder-2

Ditë e shkëlqyeshme sot për ata prej nesh që përdorin lexuesit RSS në Mac tonë dhe kjo është që më në fund Etashtë lëshuar Beta 1 i lexuesit më të mirë RSS për Mac, Reeder 2. Ajo është tashmë e disponueshme në faqen e zhvilluesit të saj për ta shkarkuar plotësisht falas.

Kur doli versioni i tij për iOS, miliona përdorues ranë në rrjetet e tyre dhe më vonë në Mac, ata erdhën në rrethin e plotë. Cila ishte befasia që pas mbylljes së Google Reader, Reeder duhej të zhdukej nga App Store sepse varej drejtpërdrejt. Sidoqoftë, zhvilluesi i tij kishte raportuar prej kohësh se projekti i Reeder ishte ende në proces.

Sot ka ardhur Reeder 1 beta 2, të cilën mund ta shkarkojmë nga faqja e zhvilluesit. Reeder 2 për Mac mbështet shërbimet Feedly, Fever, Feed Wrangler ose Feedbin.

Numërimet e shtimeve në Reeder-2

Ndërfaqja e re është me të vërtetë e thjeshtë dhe tërheqëse, e cila menjëherë do të rrëmbejë shumë përdorues për herë të dytë. Ne do të vazhdojmë të jemi të vëmendshëm ndaj evolucionit që projekti ka, i cili i sigurt se në asnjë kohë nuk do të jetë në listën tuaj të aplikacioneve thelbësore.

Reeder-2-për-Mac

Tani për tani, çfarë ju mund të bëni është të ulni beta, instalojeni dhe shkoni të shikoni ndryshimet që ka pasur. Nëse nuk keni dëgjuar kurrë për këtë aplikacion, ju këshillojmë ta shkarkoni dhe ta shikoni. Me siguri kur të dalë versioni përfundimtar, pavarësisht nga kostoja, do ta shtoni atë në listën e aplikacioneve tuaja thelbësore.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.