Regjistrimi i Morning Show ndalet kur zbulohet një rast i koronavirusit

Tregimi i mëngjesit

Seria Tregimi i mëngjesit ka qenë një nga më të prekurit nga vonesa në regjistrimet e shkaktuara nga koronavirusi, vonesë që në këtë rast, bëri që prodhuesit e serialit rishkruaj një pjesë të skenarit për ta përshtatur atë me pandeminë globale se 9 muaj më vonë ne vazhdojmë të vuajmë në shumicën e vendeve.

Në mes të gushtit, regjistrimi i këtij sezoni të ri vazhdoi, duke ndjekur masa të rrepta të sigurisë për të parandaluar atë që të bëhet një fokus i koronavirusit. Kur dukej se gjithçka po bëhej në mënyrë korrekte, regjistrimi ishte paralizuar pasi zbuloi një rast pozitiv për koronavirusin.

Sipas E! Lajmet, xhirimet e planifikuara për 17 dhjetor në natën në Culver City (California) u anulua në minutën e fundit kur dihej pozicioni i anëtarit të xhirimit. Të gjithë personat që kanë qenë në kontakt me këtë punëtor janë të izoluar në pritje të konfirmimit nëse janë infektuar apo jo.

Me sa duket, xhirimet ajo që është e drejtë dhe e domosdoshme do të paralizohet derisa të kontrollohet nëse pjesa tjetër e stafit është infektuar pas kryerjes së testeve përkatëse diagnostike, kështu që ka shumë të ngjarë që kjo të rifillojë për disa ditë, për sa kohë që numri i të infektuarve të mundshëm nuk është shumë i lartë.

Për momentin, Apple ende nuk raporton për cila do të jetë data e premierës e këtij sezoni të dytë, një sezon nga i cili dy episode ishin regjistruar tashmë në Mars kur xhirimet u ndaluan për herë të parë.

Shfaqja Mornging ka qenë një nga serialet që më shumë nominime dhe çmime ka marrë, kështu që Apple duhet të përpiqet të bëjë gjithçka që është e mundur që xhirimet të vonohen sa më pak pa rrezikuar shëndetin e punonjësve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.