Voice Recorder, një aplikacion i ri për të regjistruar zërin

Në dyqanin e aplikacioneve Mac kemi disa aplikacione që drejtohen direkt në Regjistrimi i zërit dhe me ta mund të ruajmë të gjitha llojet e shënimeve të shpejta për një moment të përshtatshëm në të cilin nuk mund të shkruajmë ose duhet të marrim atë ide të shpejtë në Mac-in tonë.

Si gjithmonë, këto lloje të aplikacioneve janë mjaft të thjeshta për sa i përket përdorimit dhe nuk ka sekrete për të ruajtur një memo zanore. Gjëja e rëndësishme në to është që janë të shpejtë për të ruajtur shënimet audio dhe janë të lehta për t'i rikuperuar ato, ndajeni atë ose çfarëdo tjetër që duam dhe në këtë rast është Regjistruesi i Zërit, i lëshuar së fundmi.

Në këtë rast, ai gjithashtu ruan shënimet në vetë aplikacionin sipas datës dhe orës, gjë që na e bën shumë më të lehtë të marrim shënimet audio që kemi regjistruar më parë. Kjo lejon shtimin e regjistrimeve në të preferuarat dhe gjithashtu hyrja në regjistrim bëhet nga një ikonë në shiritin e veglave, e cila pa dyshim bën shumë punë më e lehtë dhe më e shpejtë për të hapur aplikacionin dhe filloni të regjistroni atë që duam.

Aplikime të këtij lloji kemi mjaft siç thashë në fillim të artikullit, por në këtë rast aplikacioni është plotësisht falas dhe mbështet një pjesë të mirë të gjuhëve: Spanjisht, Gjermanisht, Katalonje, Çeke, Kineze, Kineze e Thjeshtuar, Kineze Tradicionale, Koreane, Kroate, Daneze, Sllovake, Finlandisht, Frëngjisht, Greqisht, Hebraisht, Hindisht, Hungarisht, Indonezisht, Anglisht, Italisht, Japonez, Malaj, Hollandisht, Norwegian Bokm Norwegianl , Polake, portugeze, rumune, ruse, suedeze, tajlandeze, turke, ukrainase, vietnameze, arabe

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.