Regjistruesi AirPlay lejon përdoruesit e Mac të ruajnë këngë nga iTunes Radio

Simbol i regjistrimit të ajrit

Kompania prapa multi-platformës popullore iTunes DoubleTwist Media Player sot nisi aplikacionin e tij të ri për Mac AirPlay Recorder, me të cilin përdoruesit do të jenë në gjendje të regjistrojnë transmetimin që Apple transmeton në iTunes Radio në vendet ku është mundësuar tashmë.

Ky aplikacion i vogël do të ruajë pjesët që dëgjohen në një stacion të caktuar radio brenda iTunes Radio në mënyrë që t'i dëgjoni ato jashtë linje.

Aplikacioni që u prezantua për herë të parë në Android në janar ju lejon të ruani pjesët e luajtura në celularin tuaj në iTunes Radio përmes AirPlay. Save vjen në sistemin operativ të mollës së kafshuar në formën e një aplikacioni pagese, me një çmim prej 9.99 dollarësh.

Aplikacioni mund të shkarkohet për të bërë një provë të tij. Ne mund të regjistrojmë dhjetë sekondat e para të secilës pjesë që po luhen në iTunes Radio. Sigurisht, për të qenë në gjendje të provoni këtë aplikacion në Spanjë, duhet të keni një llogari Apple nga një prej vendeve ku iTunes Radio është aktivizuar tashmë. Në rastin tim, unë kam një llogari që i përket Apple Store në Shtetet e Bashkuara, kështu që do të jem në gjendje t'ju tregoj pamjet e ekranit të aplikacionit.

Operacioni është shumë i thjeshtë pasi mjafton që ne ta lokalizojmë aplikacionin brenda dosjes Applications dhe ta ekzekutojmë. Mos harroni se pasi që është një aplikacion i palës së tretë jashtë Mac App Store, duhet të konfiguroni Gatekeeper për të ulur nivelin e sigurisë dhe mund ta hapni atë.

MENU E AJRIT

RIKTHIMI SHUM SHQIP

Sapo të hapni, thjesht hapni iTunes, lidhni llogarinë tuaj të Shteteve të Bashkuara dhe shkoni te iTunes Radio. Në momentin që hyni në një stacion të caktuar radio, thjesht shkoni në të majtën e sipërme dhe klikoni në butonin AirPlay për të qenë në gjendje të zgjidhni që tingulli të luhet nga kompjuteri dhe gjithashtu nga programi "Regjistruesi DT".

Regjistruesi i ajrit

Kur aktivizoni sa më sipër, do të shihni se kopertina e pjesës që po dëgjoni shfaqet në dritaren e Regjistruesit AirPlay. Për të parë skedarët e ruajtur duhet të shkoni te Gjetësi, dosja Music dhe brenda tij dosja Recorder.

DOSJA E KGNGVE

Nëse jeni të interesuar të keni aplikimin e plotë, duhet të paguani me kartë krediti për aplikacionin që ka një kosto prej 9.99 $. Nëse dëshironi të shkarkoni versionin falas, mund ta bëni nga blogu i zhvilluesit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.