Njoftim në kanalin Apple Music "Beyond Stereo"

Audio hapësinore

Audio hapësinore po merr të gjitha llojet e komenteve dhe se Apple e di se kjo është arsyeja pse vazhdon të shtojë më shumë reklama dhe përmbajtje të kësaj unë them si në Apple Music ashtu edhe në kanalin e saj YouTube kushtuar këtij shërbimi zyrtar muzikor të kompanisë Cupertino. Në këtë kuptim, Apple promovon këtë funksion me reklamën e titulluar "Përtej Stereo" me këngën "Mystery Lady" nga Masego dhe Don Toliver, një reklamë në të cilën padyshim kjo përmbajtje me audio hapësinore është përsëri protagonist.

Ky është njoftimi i publikuar nga Apple disa orë më parë dhe jam i sigurt nëse keni një plan pajtimi Apple Music dhe kufje të përputhshëm jeni duke shijuar këtë dhe shumë këngë të tjera me këtë cilësi tingulli:

Audio hapësinore që të gjithë e dimë pak a shumë se çfarë është, bazohet në Dolby Atmos dhe mund të themi se është një tingull rrethues shumë më gjithëpërfshirës që lejon muzikantët të përziejnë muzikën në mënyrë që tingëllon sikur instrumentet të jenë rreth përdoruesit.

Me këtë Audio Hapësinore arrihet një përvojë shumë më gjithëpërfshirëse duke lidhur zërin me pajisjen me aktorin ose veprimin e parë në ekran. Për të mundësuar audio hapësinore në Apple Music, së pari duhet të jemi të qartë se duhet të kemi azhurnuar pajisjet tona në iOS 14.6 ose më vonë në iPhone, iPadOS 14.6 ose më vonë në iPad dhe macOS 11.4 ose më vonë në Mac.

Atëherë është e rëndësishme të përmendet kjo kërkohen edhe kufje të përputhshëm, në këtë rast: AirPods, AirPods Pro ose AirPods Max BeatsX, Beats Solo3 Wireless, Beats Studio3, Powerbeats3 Wireless, Beats Flex, Powerbeats Pro, ose Beats Solo Pro Altoparlantët e integruar në MacBook Pro (modeli 2018 ose më vonë), MacBook Air (Modeli 2018 ose më vonë) ose iMac (modeli 2021).


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.