Reklama e re e Apple Japan "Behind the Mac" përpilon disa anime të famshme

Pas Mac

Kompanitë e mëdha shpesh bëjnë reklama të fshehta në film dhe televizion që përgjithmonë. Të gjithë e dimë që James Bond nuk e humb kurrë Omega-n e tij. Vitet kalojnë, aktorët ndryshojnë, por marka e orës nuk ndryshon kurrë. Apple kohët e fundit duket mjaft në ekranin e vogël. Për shembull, tani po ndjek një seri në Movistar të quajtur "Chicago Med" ku pajisjet me fruta molle shfaqen përgjithmonë.

Në Japoni, Anime dhe Manga është pothuajse një fe, me miliona ndjekës të lidhur me komike, seriale dhe filma të animuar, dhe Apple e di atë. Sot ai prezantoi një video reklamuese me skena nga seria më e famshme anime në Japoni.

Sot Apple Japan ka ngarkuar në YouTube një reklamë të re për koleksionin "Behind the Mac" që përdor popullaritetin e disa serialeve shumë të famshëm në Japoni. Kjo përfshin karaktere anime shumë të suksesshme si "Your Name", "Weathering With You", "Gridman" ose "The Wonderland".

Reklama është një koleksion i sekuencave të ndryshme nga këto Anime të famshme ku protagonistët shfaqen duke përdorur MacBook-et e tyre. Veryshtë shumë kurioze të shohësh se si prodhuesit e ndryshëm përdorin logon e manzanita sipas kritereve të tyre.

Sekuenca e skenave është mjaft e shpejtë, duke ardhur në më pak se 40 sekonda në total. Soundtrack është i artistit japonez Yoshiho Nakamura. Reklama u drejtohet shumë përdoruesve në Japoni. Hasshtë publikuar vetëm në kanalin japonez të Apple në YouTube "Behind the Mac". Këtu ju tregojmë:

Mesazhi që shoqëron njoftimin lexon kështu:

Histori të reja rriten njëra pas tjetrës përmes dhe përtej Macs. Një histori që nuk ekziston ende në këtë botë. Eja, edhe ti mundesh.

Njoftimi i fundit që Apple publikoi në këtë koleksion japonez "Behind the Mac" ishte pak para fundit të vitit 2019. Ishte një video që tregon studentët japonezë të kolegjit duke përdorur Mac-et e tyre jashtë klase.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.