MacBook Pro, rezultatet financiare të Apple dhe më shumë. Më e mira e javës në SoydeMac

soydemac1v2

Ne tashmë kemi arritur në tetor dhe jemi gati për thashethemet në lidhje me prezantimin zyrtar të ri MacBook Pro me atë ekran OLED dhe pjesën tjetër të përmirësimeve që po komentohen nga rrjeti. E vërteta është se ndërsa ne jemi duke pritur për rinovimin ose jo, ne ju lëmë me këtë përmbledhje të vogël të lajmeve më të spikatur në Unë jam nga Mac që i përkasin javës së fundit të shtatorit. Lajmet në Apple janë në tryezë dhe nga rruga ju kujtojmë se kemi një dhuratë aktive për vetëm më pak se një javë dhe se përfundon nesër, kështu që për të marrë pjesë është thënë. 

Le të fillojmë me problemet që disa përdorues kanë me të re sinkronizoni me iCloud en macOS i ri Sierra. Të gjitha detajet mund t’i gjeni në artikullin e kolegut tonë Pedro.

iCloud

Lajmet e mëposhtme kanë të bëjnë me konferencën e rezultatet financiare që Apple do të kryejë në fund të këtij muaji, konkretisht me 27 Tetor. E vërteta është se shumë përdorues mendojnë se rreth kësaj date apo edhe pak më herët, është se kur Apple do të lançonte Mac-et e reja.

Versionet beta të macOS të ri Sierra vazhdojnë të përparojnë dhe Apple tashmë ka lëshuar dy beta të reja që nga lëshimi i versionit zyrtar. Po këtë javë versioni i dytë për zhvilluesit dhe përdoruesit që janë në programin publik beta.

Lajme që do të integronin MacBook Pro të ri 2016

Më në fund ju lëmë me lajmet më të përfolura dhe të pritura nga të gjithë në lidhje me të rejat MacBook Pro. Javën e kaluar thashethemet dhe të dhënat e reja kanë mbërritur pas beta 2 të macOS Sierra dhe ne jemi duke pritur që Apple të bëjë lëvizjen përfundimtare dhe të konfirmojë një datë të mundshme të prezantimit. Të paktën ato janë dëshira që kemi, atëherë mbetet që gjithçka të konfirmohet zyrtarisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.