Si të përcjellni një email me aplikacionin Mail

Megjithëse mund të gjejmë gjithnjë e më shumë aplikacione të disponueshme për të menaxhuar email-et tona, Apple ende vështirë se shton funksione të reja në aplikacionin vendas që Apple na ofron në macOS, Mail. Mail është një aplikacion mjaft themelor me pothuajse asnjë opsion që na lejon të menaxhojmë ditën sot e-mail tona pa shumë vështirësi. Por nëse me të vërtetë kemi nevojë për një klient email me një numër të madh opsionesh, stili i Microsoft-it Outlook, Posta mbetet e shkurtër. Por duke lënë mënjanë dobinë e vërtetë ose jo për llojet e ndryshme të përdoruesve, sot ne do të përqendrohemi në shfaqjen një funksion që mund të ketë kaluar pa u vërejtur për shumë prej jush.

Kur përcjellim një email, si rregull i përgjithshëm, pavarësisht nga klienti i postës elektronike që përdorim, ne zakonisht shkojmë në sirtarin e artikujve të dërguar, klikoni dy herë në emailin që ne duam të ridërgojmë në mënyrë që të hapet, ne shkruajmë marrësin përsëri dhe klikojmë mbi dërgimin. Pastaj emaili i ri dërgohet, nëse do të vendoset në krye duke treguar datën dhe orën në të cilën është dërguar përsëri.

Sidoqoftë, përmes Postës, ne lehtë mund të përcjellim një email që është në tabaka të sendeve të dërguara pa pasur nevojë të kryejmë procesin që ne zakonisht bëjmë dhe që përbëhet nga hapa të ndryshëm, hapa që mund të bëhen të rëndë kur duhet të kryejmë detyrën më shumë se një herë dhe dy herë.

Dërgoni një email me aplikacionin Mail

  • Procesi për të përcjellë një email është shumë i thjeshtë dhe kërkon vetëm që të shkojmë në sirtarin e artikujve të dërguar.
  • Pasi të jemi atje, ne lokalizojmë emailin në fjalë, vendosim veten në të duke klikuar me të djathtën e miut për të hyrë në menunë në rënie.
  • Në këtë kohë duhet të zgjedhim opsionin Resend. Ajo është bërë. Emaili do të dërgohet përsëri pa pasur nevojë ta ndryshoni atë më parë, ose pa pasur nevojë të shtoni adresën e postës elektronike të marrësit.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.