Rizenjimi i iMac edhe për WWDC?

iMac Pro

Duket se kutia e surprizave u ngrit me temën e procesorëve ARM disa orë më parë dhe tani me thashethemet për prezantimin e mundshëm të iMac të ri pa aq kornizë anësore sa modeli aktual. Ne kujtuam disa ditë më parë artikullin në të cilin ne rekomandojmë të mbajmë distancën nga blerja e mundshme e iMac për shkak të një ndryshimi të mundshëm të modelit të afërt, dhe tani shfaqet kjo thashetheme e re në të cilën ne vazhdojmë të përqendrohemi kryesor i Apple do të jetë 22 qershori i ardhshëm.

Artikulli i lidhur:
Nuk është një kohë e mirë për të blerë një iMac

Kemi kohë që flasim dhe shohim thashetheme rreth kandidatëve të mundshëm për të zëvendësuar iMac aktual. Në këtë rast protagonist Unë nuk do të shtoja kornizat e mëdha në anët ashtu si MacBook bëri më parë, kështu që kjo është diçka plotësisht e realizueshme për Apple. Reduktimi i kornizave mund të nënkuptojë ose një rritje në madhësinë e ekranit ose një zvogëlim të përgjithshëm të iMac pa ndryshuar madhësinë e ekranit, që tashmë është në duart e Apple.

Kjo thashethem gjithashtu flet për ardhjen e procesorëve AMD për iMac, me çipin T2 dhe pozicionet për të porositur do të ishte interesante të shtoni Face ID, diçka që nuk thuhet në thashetheme aq këmbëngulëse por që sigurisht do të na shkonte për shtat të gjithëve.

Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë me këtë iMac pasi që me të vërtetë duhet të rinovohet dhe duke përfituar nga situata aktuale, kompania Cupertino mund ta paraqesë atë ose të çojë përpara disa detaje të tij në fjalën kryesore të këtij muaji. Sa herë që kemi më shumë "hype" me kjo kryesore në të cilën në teori do të duhet të shohim vetëm versionet e reja të softuerit për pajisjet nënshkruese, por është se thashethemet nuk ndalen. Që nga viti 2012, Apple nuk e ka prekur modelin e këtij iMac, edhe pse është e vërtetë që është me të vërtetë e bukur, ajo gjithmonë mund të përmirësohet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.