Shqyrtimet e para të MacBook Retina 12 inç

Duket se pak nga pak porositë e para të bëra për këto Apple Mac po mbërrijnë tek përdoruesit dhe padyshim që disa media tashmë kanë njësi testuese për të bërë rishikime dhe krahasime me modelin e vitit të kaluar. Disa ditë më parë pamë një video në të cilën u krahasuan të rejat MacBook Pro me TB 2017 dhe modelet e mëparshme të lansuara në fund të vitit 2016, tani ajo që kemi në tryezë është modeli më i hollë dhe më i lehtë midis Mac-ve, Modeli 12 inç MacBook Retina 2017 vs 2016.

Në këtë rast, siç ka ndodhur me modelin më të fuqishëm MacBook Pro me TB, ndryshimet janë mjaft interesante dhe është se procesorët e rinj i kanë pajisur këta Mac me performancë, autonomi më të mirë dhe sidomos me ndryshimet në tastierë dhe prekjet e brendshme i bëjnë këto Mac-e të reja opsioni më i mirë i blerjes.

Kjo është video në të cilën kolegët e AppleInsider tregojnë detajet e MacBook 12 inç:

Tani për tani numrat do të jenë gjithmonë më të mirë se ato të modelit të mëparshëm të muajit Prill, por kjo është logjike. Pastaj kemi këto rregullime të vogla në tastierë që përdorin sistemin e çelësave që kanë të rejat MacBook Pro 2017 (mekanizmi i fluturave të gjeneratës së dytë), diçka që vlerësohet kur shtypni. Mundësia e blerjes së modelit me një procesor i5 është padyshim aseti më i mirë i këtij Mac, diçka që shumë përdorues e prisnin dhe tani tashmë e kanë në dispozicion.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.