VideoProc, një mjet për shumë qëllime për videot tuaja që mund ta merrni edhe falas

Videos

Possibleshtë e mundur që, me raste, të keni pasur probleme me një video dhe pajisjet tuaja, sepse ndonjëherë është shumë e vështirë të gjesh formatin që i përshtatet të gjithëve në mënyrë korrekte, ose edhe si tani, për shembull, iPhone-et e rinj kanë një aspekt raporti i ndryshëm në ekran, gjërat gjithashtu mund të jenë disi të komplikuara.

Sidoqoftë, nuk duhet të shqetësoheni, pasi falë mjetit VideoProc për Mac, ju mund të redaktoni shpejt formatin, kodekun ose praktikisht ndonjë faktor nga videot tuaja, për t'i luajtur më vonë në pajisje të tjera, t'i ruani ose çfarëdo tjetër që dëshironi pa ndërlikime.

VideoProc, një mjet për të redaktuar formatin e çdo videoje

Siç e përmendëm, në këtë rast mjeti VideoProc është një nga më të njohurit në botë të këtyre aplikacioneve, sepse me një çmim relativisht të përmbajtur, ose edhe falas nëse jeni me fat, siç treguam në fund të artikullit, ju jeni do të mbështeten në një mjet i plotë për përpunimin e videos, i pajtueshëm me shumicën dërrmuese të formateve dhe kodekëve, përveç që është shumë më i shpejtë se konkurrentët e tij sot. Tjetra, ne detajojmë të gjithë përdorimin e mjetit.

Shkarkimi dhe instalimi

Para së gjithash, për ta përdorur këtë mjet, do të duhet ta shkarkoni, për të cilën mund të përdorni uebfaqen e VideoProc. Në të, ju do të gjeni linqet e ndryshme të shkarkimit, si dhe çmimet e tyre. Nëse dëshironi, mund ta provoni falas së pari, përpara se të bëni blerjen, ose të përfitoni nga promovimi aktual për të fituar një licencë njëvjeçare plotësisht falas, siç e shpjegojmë në fund.

Nga ana tjetër, edhe pse nuk është në App Store, instalimi është shumë i thjeshtëEpo, thjesht duhet të tërhiqni ikonën VideoProc në dosjen e aplikacioneve dhe voila, do ta gjeni në dispozicion në Launchpad për t'u përdorur.

Instalimi i VideoProc për Mac

Redaktoni formatin ose ndonjë nga videot tuaja

Së pari, pasi ta keni hapur, mund të kontrolloni që të shfaqen disa opsione në ekranin kryesor, në mënyrë që të jeni në gjendje të bëni gjithçka në një mënyrë më të thjeshtë. Në radhë të parë, me opsionin e "Video", do të keni mundësinë importoni një ose më shumë video për redaktim, diçka që për shembull ju mund ta bëni shumë mirë me tuajin mjet rezervë për iPhone nëse keni një nga këto pajisje, për shembull.

Në momentin që e bëni, do të shihni se si automatikisht shtohen në listë, dhe Në fund të secilës video, do të shihni opsione të shumta nga më të dobishmet, duke përfshirë aftësinë për të ndryshuar përmasat e një videoje, të ndryshoni kodekun e saj në mënyrë që të luajë mirë në çdo pajisje, ta prerë atë, ta titroni atë dhe shumë opsione të tjera të dobishme, në mënyrë që të menaxhoni shpejt të gjitha videot tuaja.

Për më tepër, Nëse ajo që dëshironit ishte të ndryshonit formatin e një videoje, e keni pak më të ulët, ku mund të zgjidhni midis shumë nga ato që janë në dispozicion, të klasifikuara sipas pajisjes në mënyrë që të mos keni absolutisht asnjë problem kur e zgjidhni. Në këtë mënyrë, nëse dëshironi, mundeni edhe për shembull shndërroni videon nga HEVC në H.264, siç e shpjegojnë ata jashtëzakonisht në udhëzuesit e tyre.

Përveç kësaj, Një tjetër gjë shumë interesante që mund të bëni falë edicioneve të VideoProc, është përshtat një video me modelet më të fundit të iPhoneAshtu si me ndryshimin e raportit të aspektit, mund të jetë paksa e pakëndshme për të luajtur video të caktuara, dhe falë këtij mjeti, me disa klikime, do të keni mundësinë të ndryshoni këtë cilësim të rëndësishëm nga Mac-u juaj.

Dhe, sikur të mos mjaftonte kjo, në rast se keni një lexues DVD në Mac tuaj (fizik ose i lëvizshëm)Ju gjithashtu mund të përdorni të gjitha këto mjete, pasi ajo është e aftë të njohë çdo video dhe ta transferojë atë në formatin dixhital që ju zgjidhni vetë, i cili gjithashtu mund të jetë shumë interesant për t'u transferuar në pajisje të tjera portative, ose ndonjë gjë tjetër.

Shkarkoni çdo video për ta pasur të disponueshme jashtë linje

Një tjetër nga funksionalitetet që VideoProc na ofron, direkt nga ekrani kryesor, është ai i shkarkoni ndonjë video nga YouTube dhe shumë faqe të tjera. Për ta bërë këtë, do të duhet të prisni vetëm disa sekonda herën e parë për të shkarkuar atë që është e nevojshme, dhe pastaj procedura është shumë e thjeshtë. Thjesht duhet ngjisni lidhjen e videos në fjalë, dhe pastaj zgjidhni formatin dhe rezolucionin që dëshironi (atëherë mund të përdorni të tjerët nëse nuk mund të gjeni atë që dëshironi).

Pasi ta keni bërë këtë, ju duhet klikoni në butonin e shkarkimit dhe voila, brenda pak sekondash do të keni në dispozicion videon në tavolinën e punës.

Shkarkoni Video me VideoProc për Mac

Regjistroni direkt nga Mac-i juaj

Më në fund, përmes mënyrës së dobisë, VideoProc gjithashtu ofron mundësinë për të regjistruar video direkt nga Mac, dhe për këtë ekzistojnë dy mundësi të ndryshme. Nga njëra anë, mund të përdorni kamerën e integruar të kompjuterit tuaj ose të lidhni një të jashtme për të regjistruar, edhe pse është e vërtetë që cilësia e kësaj nuk është zakonisht saktësisht më e mira.

Sidoqoftë, opsioni i dytë është ndoshta më interesant, dhe kjo është Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të regjistroni ekranin e pajisjeve tuaja në një mënyrë të thjeshtë nëse dëshironi, megjithëse duhet të keni parasysh se kjo është diçka që tashmë mund ta bëni me QuickTime të Apple, për shembull, por që është akoma një tipar shumë i dobishëm për raste të caktuara dhe që shumë përdorues ndoshta e përdorin për të shpjeguar ose ndonjë gjë tjetër.

Regjistro ekranin e Mac me VideoProc

Kështu që ju mund të merrni një licencë VideoProc plotësisht falas

Siç mund ta keni parë, ky mjet është shumë i mirë dhe ofron një mori funksionesh kur redaktoni video, ndër të tjera. Kjo është arsyeja pse nga vetë ekipi, ata aktualisht po kryejnë një fushatë me të cilën po ofrojnë, vetëm për të bërë disa hapa të thjeshtë në rrjetet sociale, një licencë për t'u përdorur për një vit plotësisht falas, plus që do të keni mundësinë e fitimit të tjerët çmime në të ardhmen, dhe se ju do të jeni në gjendje të lexoni (në anglisht) udhëzimet e shumta se si të përdorni vetë mjetin, të cilat nuk janë të këqija. Thjesht duhet shkoni në këtë lidhje dhe ndiqni hapat e ndryshëm që janë të detajuar.

Mendimi i redaktorit

 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
59 a 119
 • 80%

 • VideoProc për Mac
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • performanca
  Redaktori: 95%
 • Përputhshmëria ndër-platformë
  Redaktori: 75%
 • Lehtësia e përdorimit
  Redaktori: 80%
 • dobi
  Redaktori: 85%
 • çmim
  Redaktori: 70%

Pikët në favor

rekuizitë

 • Shpejtësi të larta të dhënies
 • Mbështeten shumë formate dhe kode të ndryshme
 • Instalim i shpejtë dhe i lehtë
 • Ofron një mori udhëzimesh për përdoruesit e papërvojë

Pikët kundër

Contras

 • Megjithëse instalimi është i thjeshtë, për të sapoardhurit do të ishte mirë nëse mund të gjendej në App Store për Mac
 • Megjithëse ka një version provë, shumë do të dëshironin të shihnin një version falas me kufizime

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.