Rregulluar disa çështje që luajtën me Pixelmator në OS X 10.8.2

pikselmator-3

Duket se Aplikacionet e sandbox-it kanë disa probleme me OS X Mountain Lion 10.8.3, të tjerët në vend të kësaj i zgjidhën ato me këtë azhurnim të fundit Sistemi operativ i Apple.

Problemet në versionin e mëparshëm të sistemit operativ OS X 10.8.2 u riprodhuan kryesisht në formën e rindezjeve të papritura të aplikacionit, madje ndonjëherë edhe të Mac-ve ose rrëzimeve të sistemit. mjaft i bezdisshëm për përdoruesin ndërsa përdorni këtë aplikacion interesant.

Epo, duket se ky lloj i mete Pixelmator i raportuar nga disa përdorues të aplikacionit, nuk do të riprodhohet më. Përditësimi i Mountain Lion 10.8.3 i lëshuar javën e kaluar zgjidhin këto lloj problemesh me redaktuesin e imazheve sipas zhvilluesve të tij.

Ne lexojmë në blog zyrtar të aplikimit:

Që kur Apple lëshoi ​​këtë azhurnim për kompjuterët Mac, ne kemi bërë shumë testime për të provuar dhe riprodhuar çështjen që disa përdorues më parë na raportuan në faqen tonë të mbështetjes. Këto probleme, të cilat u riprodhuan në thelb në Mac me karta grafike Nvidia të instaluara, duket se kanë marrë fund me këtë azhurnim të sistemit operativ.

Larg nga fshehja e problemit të raportuar nga përdoruesit e tyre në disa Mac, zhvilluesit e aplikacioneve u përballën me problemin dhe njohën që ai ekzistonte, por ata nuk mund ta zgjidhnin problemin vetë dhe shumë e-mail u shkëmbyen në përpjekje për të zgjidhur problemin.

Prandaj, ekipi i Pixelmator vlerëson punën e Apple dhe Nvidia për vendosjen me postat elektronike të shkëmbyera me dy kompanitë dhe zgjidhjen e problemit në versionet pasuese, siç ka qenë.

Kujtojmë që ky aplikacion i thirrur nga shumë njerëz si 'motra e vogel e photoshop' Ne do ta gjejmë atë në Mac App Store dhe është një nga ato aplikacione që ne rekomandojmë për ata si unë, të cilët nuk zotërojnë artin e Photoshop dhe duan të retushojnë imazhet e tyre pa shpenzuar aq shumë para për aplikacionin dhe atë në këmbim ofron disa mundësi më pak se programi Adobe.

Më shumë informacion - Zgjidhja e mundshme e dy problemeve të vogla në Mountain Lion 10.8.3 Pixelmator për Mac, motra e vogël e Photoshop

Burimi - Blog Pixelmator


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.