Rripi inteligjent për Aura Apple Watch do të dalë në treg në Mars

Rrip i zgjuar Aura

Po, ne po flasim për një rrip inteligjent për Apple Watch dhe jo për një bandë sasiore për t'u përdorur. Kompania Aura prezantoi gjatë CES 2019, një rrip inteligjent për Apple Watch që është përgjegjës për të matni peshën, ujin, dhjamin dhe muskujt përmes një sërë sensorë të integruar në rrip.

Ky rrip nuk e pa më në fund dritën në 2019, siç kishte siguruar kompania, por do të ndodhë në vitin 2020, konkretisht në Mars. Nëse dëshironi të jeni një nga të parët që do të merrni këtë rrip inteligjent, Aura tashmë na ofron mundësinë e rezervimit të tij, në një çmimi prej 99 dollarësh.

Rrip i zgjuar Aura

Aura pretendon se sistemi i rripave përdor bioimpedancë për të analizuar pjesën e sipërme të trupit, duke ndjekur performancën e mushkërive dhe ndryshimet në frymëmarrje duke krahasuar atë informacion me të dhënat e pulsit.

Rripi është në gjendje të vlerësojë rrezikun e dështimit të zemrës dhe të njoftojë mbajtësin, një tipar që është gjithashtu i disponueshëm natyrshëm në Apple Watch nga Seria 4. Sidoqoftë, matja e përbërjes së trupit dhe hidratimit është diçka që Apple Watch nuk mund ta bëjë për momentin.

Ky rrip inteligjent i prodhuar nga Aura është i disponueshëm në katër ngjyra: e zezë, jeshile, e kuqe dhe gri, është i pajtueshëm me të gjitha modelet e Apple Watch dhe sipas imazheve është bërë prej najloni (nuk specifikohet). Ka një bateri (CR1620) me një kohëzgjatje të përafërt prej 6 muajsh dhe i transferon rezultatet te Apple Watch "përmes një ndërfaqeje me ultratinguj". Compatibleshtë i pajtueshëm me aplikacionin Health përveç që është i papërshkueshëm nga uji (IP 68).

Nëse dëshironi të rezervoni rripin, tashmë mund ta bëni përmes kjo lidhje Aura na ofron gjithashtu një byzylyk sasior me të njëjtat funksione të këtij rripi për Apple Watch, përveç atyre themelore të këtij lloji produkti, për 179 dollarë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.