Rritni produktivitetin tuaj me Domate - Menaxhimi i Kohës

Kur ulemi para Mac-it tonë, me siguri në më shumë se një rast, ne kemi vendosur Bëni një pauzë për të parë një video në YouTube që kishim në pritje, shiko murin tonë në Facebook, kontrollo çfarë është trendi në Twitter ... Nëse kemi të instaluar një lojë, mund të luajmë edhe pak ... Kur të mbarojë dita dhe të mos kemi mbaruar punë, pendimet mbërrijnë.

Nëse doni të dini se çfarë është aplikacionet që përdorni çdo ditë dhe kohën që kaloni me toPër të zgjidhur problemet tipike të zvarritjes, ne mund të përdorim cilindo prej aplikacioneve të disponueshëm në Mac App Store dhe që na ndihmojnë ta bëjmë këtë. Sot ne po flasim për Domate - Time Managment, një aplikacion që është përgjegjës për të na informuar se sa produktivë, apo jo, jemi në baza ditore.

Menaxhimi i kohës është një aplikacion i thjeshtë që na lejon të dimë, me një shikim, kohën që kalojmë në secilin prej aplikacioneve që ekzekutojmë çdo ditë në Mac-in tonë. Një nga aspektet që duhet të marrim parasysh për të njohur produktivitetin tonë janë pushimet, diçka që Tomates merr parasysh. Për më tepër, është i pajtueshëm me Touch Bar, kështu që do të jemi në gjendje të përfitojmë maksimalisht prej tij.

Karakteristikat kryesore të domateve - menaxhimi i kohës

 • Tomates gjeneron automatikisht raporte të plota në lidhje me përdorimin që ne i bëjmë pajisjeve tona së bashku me grafikë shumë të thjeshtë për tu interpretuar.
 • Kjo na lejon të rregullojmë kohën që duhet të investojmë në secilën detyrë.
 • Sa herë që ka një pauzë, ne mund të konfigurojmë aplikacionin për të bërë një tingull që na paralajmëron.
 • Përveç kësaj, kjo na lejon të përcaktojmë se cilën kohë do të ndajmë për pushimet e ndryshme që mund të bëjmë gjatë gjithë ditës, qoftë për drekë, drekë, dalje për të vizituar një klient ...
 • Ka një numërues të sesioneve dhe qëllimeve që ne mund ta rivendosim në çdo kohë.
 • Isshtë përkthyer plotësisht në Spanjisht.

Domate - Menaxhimi i Kohës ka një çmim në Mac App Store prej 5,49 euro Dhe mund të ndodhë që për shumë prej nesh, duke përfshirë edhe veten time, është një mjet që duhet të fillojmë ta përdorim për të ndaluar zvarritjen përpara Mac-ut tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.