Rritni prodhimin e ekraneve mini-LED

Mini LED

Apple nuk dëshiron të mungojë në ekranet mini-LED për MacBook Pro dhe iPad Pro të ri, kështu që sipas raportit të fundit DigiTimes, prodhuesit e PCB Zhen Ding Technology dhe Tajvani Flexium Interconnect, hyni plotësisht në prodhimin e këtij lloji të paneleve mini-LED për të furnizuar kërkesën e firmës Cupertino.

Panelet e reja mini-LED do të mbërrinin këtë vit pasi disa thashetheme komentuan në fund të vitit, por tani për tani ne vazhdojmë me të njëjtat ekrane në pajisjet e Apple. Possibleshtë e mundur që lançoni një model të ri iPad Pro ose MacBook Pro Kompania tashmë i ka shtuar këto ekrane, por tani për tani ne jemi akoma në të njëjtën pikë me ritme të larta prodhimi por pa implementim në pajisje.

Dy furnizues të rinj për të furnizuar kërkesën

Ajo që DigiTimes po thotë është se Young Poong Electronics do të ketë ndihmë ose kompetencë në prodhimin dhe montimin e këtyre ekraneve, kështu që gjatë këtij tremujori të katërt të vitit 2020, prodhimi u rrit në mënyrë të konsiderueshme. Kjo sigurisht që është e nevojshme për Apple nëse dëshirojnë të kenë ekrane të mjaftueshme për të gjitha pajisjet e reja.

Nga MacBook Pro i ri ka zëra për ardhjen e tij deri në fund të këtij viti dhe për iPad Pro thuhet se mund të jetë në dispozicion për vitin e ardhshëm, posaçërisht për tremujorin e parë të vitit 2021. E gjithë kjo mbetet për t'u parë dhe është që disa burime pranë linjave të prodhimit të këtij lloji të ekraneve mini-LED flasin për vonesat e prodhimit, kështu që mund të ndodhë që e gjithë kjo të arrijë në 2021 ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)