Një URL ku shfaqet kodi macOS 10.13 filtrohet në rrjet

Kodi burimor macOS SIerra Top

Testet e para me versionin tjetër të sistemit operativ Apple macOS 10.13 tashmë kanë filluar të kryhen në rrjet. Kjo është zakonisht diçka normale disa muaj para WWDC që do të mbahet në qershor, ajo tashmë ka filluar të shfaqet në rrjet dhe është indikative që Apple nuk do të lërë skaje të lira në prezantimin e sistemit operativ dhe lansimin pasues. Mos harroni se versionet e zhvilluesve të sistemeve të ndryshme operative janë lansuar gjatë të njëjtës WWDC më 5 qershor dhe në këtë rast shenja e parë që sistemi tashmë po punon është e dukshme me këtë URL.

Usualshtë e zakonshme të shohim këto gjurmë gjatë javëve para WWDC, por në këtë rast ne besojmë se është me të vërtetë herët për të parë "gjurmët" e para të këtij versioni të ri që Cook dhe ekipi i tij do të na paraqesin në atë që supozohet të jetë kryefjala e dytë e vitit (nëse kemi besim se marsi do të jetë i pari) dhe më pas do të lëshohet për zhvilluesit. Në këtë rast url-ja e plotë është si më poshtë: https://swscan.apple.com/content/catalogs/others/index-10.13seed.merged-1.sucatalog.gz - duket se është një lidhje HTTPS që vjen nga serverat e Apple-

Disa media si MacRumors shtojnë edhe grafikun e tyre me navigacionin e bërë me këtë version të ri të sistemit operativ Apple macOS 10.13 dhe shohim që që nga viti i kaluar ata tashmë kanë marrë vizita nga ky version, por rritja në fillim të këtij viti 2017 është mjaft e jashtëzakonshme. Një detaj tjetër është lista e emrave që ata mund të përdorin këtë version të ri të sistemit operativ: Redwood, Mammoth, California, Big Sur, Pacific, Diablo, Miramar, Rincón, bishti i kuq, Condor, Grizzly, Farallón, Tiburon, Monterey, Skyline, Shasta, Mojave, Sequoia, Ventura dhe Sonoma. Kurioz për të thënë të paktën. Ne do të presim të shohim nëse më shumë detaje të këtij versioni të ri të macOS shfaqen të rrjedhura në rrjet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.