Ruani të gjitha fotot që dëshironi në iCloud pa paguar më shumë hapësirë

Fotografitë app-mac-stop-iphone-ipad-0

Po, keni lexuar saktë, me ato që do t'ju tregojmë sot, do të jeni në gjendje të prisni shumë fotografi në renë iCloud pa qenë e nevojshme të blini më shumë hapësirë ​​në re pasi që do të për të bërë jashtë sistemit të krijuar nga Apple, iCloud Photo Library.

Sistemi i Photo Library iCloud funksionon në një mënyrë të tillë që kur ta keni të aktivizuar në pajisjet tuaja, fotot dhe videot të ngarkohen në re dhe të mund të ngarkoni sa më shumë fotografi që dëshironi. derisa të zini hapësirën që keni kontraktuar me kompaninë e mollës së kafshuar.

Hapësira e lirë që çdo përdorues ka kur krijon një llogari të Apple është 5 GB, kështu që ne nuk do të jemi në gjendje të presim shumë në bibliotekën e fotografive iCloud nëse nuk blejmë më shumë hapësirë. Konkretisht, një hapësirë ​​prej 50 GB ka një kosto prej 0,99 euro në muaj.

Space-iCloud

Epo, ekziston një mënyrë për të qenë në gjendje të kemi në renë iCloud shumë fotografi të sinkronizuara midis pajisjeve tona dhe pa pasur nevojë të blini më shumë hapësirë.

Gjëja e parë që do të bëjmë është të shkojmë te Fotografitë në OS X ose në ndonjë pajisje iOS dhe të verifikojmë te Preferencat, se kemi mundësinë e Fotografitë e shpërndara në iCloud, në skedën iCloud në rastin e Fotografitë (Preferencat e fotografive> iCloud). Kur kemi këtë mundësi të aktivizuar, ne mund të krijojmë vetëm një album me fotografi të ndara në Fotografitë.

Për të krijuar një album me fotografi të ndara në Fotografitë, thjesht shkoni te skeda e Përbashkët dhe duke klikuar në «+» ne krijojmë një album të ri të cilit i japim emrin që duam dhe në fushën e ftoj njerezit ... NO ne nuk vendosim asgjë, thjesht klikojmë mbi Krijo. Krijohet automatikisht një album që sinkronizohet me pajisjet tuaja dhe në të cilin asgjë më shumë dhe asgjë më pak se 5.000 fotografi nuk mund të përshtatet dhe më e mira nga të gjitha, pa zënë vend në renë tuaj.

Krijo album të ndarë

Tani për tani, sistemi nuk lejon përdorimin e kësaj procedure me video dhe është se edhe pse i sinkronizon ato atëherë nuk i lejon ato të luhen ose të shkarkohen në pajisjen tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

11 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Rubén dijo

  pyetje .. Unë kam pajisjet e mia të tilla, butooo. 5000 për album? 5000 në përgjithësi

  1.    Pedro Rodas dijo

   Përshëndetje, teorikisht kështu. Unë ju inkurajoj që të provoni të importoni bibliotekën tuaj me më shumë se 5000 fotografi në Fotografi dhe më pas t'i ndani ato në një album siç thashë. Do të shihni që do të jeni në gjendje të bëni sa të doni.

 2.   BORIXMANI dijo

  N SH P SHRBASHKT NUK E Shfaq OPTIONIN «M M SHUM» ... ..

  1.    Pedro Rodas dijo

   Përshëndetje, a keni verifikuar në preferencat e Fotos se keni aktivizuar opsionin Fotografi të Përbashkët?

 3.   miguel rodriguez dijo

  As opsioni + nuk më duket.

  1.    Pedro Rodas dijo

   Përshëndetje, a keni verifikuar në preferencat e Fotos se keni aktivizuar opsionin Fotografi të Përbashkët?

   1.    miguel rodriguez dijo

    me falni pedro.todo bien.no kishte aktivizuar opsionin e fotove te ndara.Muchas faleminderit !!

 4.   Peti dijo

  E gjitha shumë mirë, por kur fotoja origjinale fshihet nga pajisja (qoftë iPhone, iPad apo MAC), ajo zhduket edhe nga albumi i përbashkët ???? Fotografitë ruhen me të dhënat e tyre origjinale, ose kur ato ruhen në pajisjen tjetër, ato shkarkohen si një shkarkim normal me datën dhe kohën e momentit dhe jo kur janë marrë në të vërtetë ??????

 5.   Aberingi dijo

  Si t’i gjej të gjitha fotot në Mac-in tim dhe t’i transferoj në dosjen që krijova?

 6.   Mariano Ugarriza dijo

  Faleminderit Pedro, unë tashmë bëra atë që sugjerove në këtë artikull sepse ai më tha që nuk kisha hapësirë ​​në iCloud, çfarë duhet të bëj tani për ta liruar atë hapësirë? Si mund t'i bëj fotografitë të shkojnë direkt në dosjen e krijuar në të ndarë?

 7.   Elisabet dijo

  Përshëndetje,
  Si mund të shkarkoj fotot nga albumi i përbashkët që kam krijuar? Nuk mund ta shoh albumin e ndarë në icloud.com. Faleminderit paraprakisht