Safari 10 tani i disponueshëm për OS X El Capitan dhe OS X Yosemite

ikonë safari

Kjo ka qenë një pasdite azhurnimesh dhe si mund të ishte ndryshe, shfletuesi Safari për OS X El Capitan dhe OS X Yosemite ka marrë gjithashtu versionin e tij të ri. Ky azhurnim vjen me disa përmirësime në performancën e shfletuesit përveç që e bën atë cE pajtueshme me disa shtesa që mund të merren direkt nga Mac App Store. Versioni i ri vjen me një sërë veçorish të reja që e lënë shfletuesin me disa rregullime të sigurisë dhe disa karakteristika të reja që do t'i zbulojmë më poshtë.

Gjëja e parë që bie më shumë në sy në këtë azhurnim të ri të Safari është se privatësia, siguria dhe pajtueshmëria janë përmirësuar. Pastaj ne gjejmë disa përmirësime interesante se si përforcimi i sigurisë kur ekzekutojmë module në faqet e internetit të autorizuara. Shtoni gjithashtu përmirësime të ngarkimit të përmbajtjes duke e bërë atë më të shpejtë dhe duke përmirësuar kështu autonominë e Mac-ut tonë. Një tjetër përmirësim i këtij versioni të ri është ai karakteristika e plotësimit automatik është përmirësuar dhe ofrohet mbështetje për plotësimin automatik të çdo informacioni kontakti nga aplikacioni Kontaktet. Formati i pamjes së lexuesit është gjithashtu i përmirësuar dhe tani vetë shfletuesi do të kursejë raportin e zmadhimit që ne kryejmë në secilën faqe në internet që vizitojmë.

Mos harroni se është e nevojshme të rindizni makinerinë për të qenë në gjendje të instaloni këtë version të ri që do ta gjejmë kur të hyni në Mac App Store në skedën e azhurnimeve dhe pasi të ketë mbaruar procesi i shkarkimit dhe azhurnimit kërkohet një reboot. Përndryshe nëse kemi nevojë për më shumë informacion në lidhje me këtë azhurnim mund të shkojmë direkt në Uebsajt për mbështetjen e Apple


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   David dijo

  Faleminderit për informacionin, ka qenë shumë i dobishëm. Sapo azhurnova versionin Safari 10 dhe rinisja e Mac nuk funksionon më për mua. Nuk mund te hap. A e dini nëse ka ndonjë problem?
  Shumë falemnderit

  1.    Jordi Gimenez dijo

   David mirë,

   Epo, nuk duhet të keni ndonjë problem të çfarëdo lloji. Provoni të rifilloni përsëri Mac-in tuaj nëse nuk funksionon për ju.

   na thuaj!