Safari 15.1 beta shton opsionin e skedave të stilit të vjetër në macOS Catalina dhe Big Sur

Safari 15

Ashtu si me macOS Monterey në versionin beta Release Candidate (RC) të lançuar pas ngjarjes Apple të hënën, 18 tetor, versioni më i fundit beta i Safari 15.1 për zhvilluesit macOS Big Sur dhe macOS Catalina Ai gjithashtu tregon skedat me një dizajn para atij aktual. Kjo do të thotë që përdoruesit do të jenë në gjendje të zgjedhin opsionin e menaxhimit të skedave që kanë përdoruesit që nuk kanë azhurnuar në Safari 15.

Në çdo rast opsioni aktual i skedës gjithashtu do të jetë i disponueshëm për ata që nuk duan të ndryshojnë. Ajo që kemi këtu është një opsion interesant i ndryshimit të formatit për ata që ende nuk përshtaten mirë me modelin e ri të menaxhimit të skedave në shfletuesin e Apple.

Isshtë e rëndësishme të thuhet se ky opsion i menaxhimit të skedave ofrohet si një alternativë në cilësimet në këtë version beta, kështu që secili do të jetë në gjendje të zgjedhë se çfarë lloj dizajni qerpikësh preferojnëMe Polemika e ngritur pas përditësimit të shfletuesit mund të ketë ditët e numëruara. Ky format i ri i skedave është i vërtetë se mund të jetë disi më "i ndërlikuar për t'u menaxhuar" sesa ai i mëparshmi në Safari, por gjithashtu ka pika në favor të tij.

Zhvilluesit e regjistruar mund të shkarkojnë dhe instalojnë versioni i ri beta i Safari 15.1 duke hyrë në Portalin e Shkarkimit të Zhvilluesve të Apple dhe duke hyrë në menunë Shkarkimet. Logjikisht, për të instaluar këtë version të Safari 15.1 është e nevojshme të keni të instaluar versionin më të fundit të macOS Big Sur ose macOS Catalina.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)