Sapo është lëshuar beta e shtatë e macOS Sierra 10.12.4

Këtë pasdite Apple sapo lansoi macOS Sierra 7 beta 10.12.4 për zhvilluesit dhe nuk e kemi të qartë arsyen, por mund të jetë që versioni i mëparshëm të ketë ndonjë siguri, stabilitet ose problem të ngjashëm, por kjo është diçka që nuk do të shpallet. Përveç kësaj, ky version gjithashtu ka në dispozicion versionin për përdoruesit që janë brenda programit publik beta, kështu që siç thonë ata: të gjithë ta azhurnojnë!

Me të vërtetë përmirësimet e implementuara në këtë version beta për macOS Sierra janë modaliteti i ndërrimit të natës, Mbështetja e diktimit për renditjen dhe rezultatet e ligës kriket Shanghai dhe Indian, kështu që nga përmirësimet ai që na sjell diçka direkt tek ne është mënyra e natës. Kadenca me të cilën po lëshohen versionet beta nuk është aspak e zakonshme në Apple dhe ne nuk e kuptojmë shumë mirë pse ata e kanë lëshuar këtë beta vetëm tre ditë pas lëshimit të beta 6, nëse nuk është për ndonjë siguri, stabilitet ose sepse javën e ardhshme ata do të nxjerrin versionin përfundimtar.

Në përmbledhje, përveç beta 7 për zhvilluesit dhe përdoruesit e programit publik beta, është lëshuar edhe versioni i ri i iOS 10.3 beta 7. Tani vetëm pjesa tjetër e versioneve watchOS dhe tvOS kanë mbetur për t'u lëshuar për të kompletuar rrethin e betave, a do të lëshohen nesër?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.