WatchOS 7.3.3 sapo u lëshua me copëza sigurie

watchOS 7.3.3

Apple sapo ka lëshuar një azhurnim të befasishëm të softuerit Apple Watch, watchOS 7.3.3. Dhe e them këtë, jo sepse paralajmëroj normalisht, (kështu që të gjithë janë në befasi), por sepse kishin kaluar vetëm tre javë që kur kemi pasur azhurnimin e fundit.

Dhe meqenëse nuk ofron ndonjë funksion të ri, dhe Apple tregon vetëm se përfshin «një copë toke sigurie“Më mirë të mos e marrim si azhurnim të vogël dhe ta shkarkojmë sa më shpejt që të jetë e mundur. Nëse kompania e ka lëshuar atë sot pa pritur ta bëjë më vonë, kjo do të jetë për një arsye.

Jo një orë më parë Apple ka lëshuar një azhurnim të ri për të Apple Rights Watch. Ky është watchOS 7.3.3, një azhurnim i vogël i sistemit operativ watchOS 7 që u lëshua në shtator. Ky version i ri arrin vetëm tre javë pas lëshimit të watchOS 7.3.2, një tjetër azhurnim i vogël që përfshinte vetëm riparime sigurie si kjo.

Përditësimi i watchOS 7.3.3 mund të shkarkohet falas përmes aplikim Apple Watch e përkushtuar në iPhone, duke shkuar te General> Update Software.

Për të instaluar softuerin e ri, Apple Watch duhet të ketë të paktën një 50 por ciento bateria, duhet të vendoset në një karikues dhe duhet të jetë në intervalin Bluetooth të iPhone.

Sipas shënimeve të lëshimit të Apple, softueri ofron një rregullim të rëndësishëm të sigurisë dhe duhet të instalohet nga të gjithë përdoruesit. Kështu që mos e përjashtoni sepse nuk ju ofron ndonjë funksion të ri dhe azhurnoni sa më shpejt të jetë e mundur.

Këto azhurnime si kjo pa shpjegime janë zakonisht më së shumti i rëndësishëm. Këto janë zakonisht vrima sigurie që Apple zbulon dhe verifikon, dhe që i rregullon ato shpejt me një azhurnim të ri të vogël, pa dhënë më shumë shpjegime sesa një "patch sigurie" të thjeshtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.