Satechi paraqet një karikues udhëtimi me fuqi deri në 108W

sateçi

Kur shkoni në një udhëtim, veçanërisht nëse e bëjmë atë për punë, gjëja më normale është se nëse nuk duhet të mbajmë ngarkuesin iPhone, ngarkuesin iPad, ngarkuesin Apple Watch dhe ngarkuesin MacBook, të gjitha me përkatës kabllot nëse duam t’i ngarkojmë së bashku kur mbaron dita.

Një zgjidhje për këtë problem të parë botëror mund të gjendet në karikuesit e udhëtimit. Nëse nuk kemi një MacBook, gjithçka nuk ia vlen, por nëse nuk është kështu, gjërat ndërlikohen, pasi shumë pak karikues në treg na ofrojnë fuqinë e nevojshme për të karikuar pajisjet tona përveç MacBook. Satechi ka dalë me një zgjidhje.

Brenda kornizës së CES që po mbahet këto ditë në Las Vegas, firma Satechi ka prezantuar një karikues të ri udhëtimi me një fuqi maksimale prej 108W, i pagëzuar në një mënyrë shumë joorigjinale si ngarkuesi 108W Pro USB-C Desktop.

Ky karikues na ofron dy lidhje të tipit USB-C për të karikuar pajisjet tona. Kryesori ka një fuqi prej 90W, ideal për të karikuar MacBook Pro dhe ai dytësor ka një prodhim prej 18W, kështu që ne mund të karikojmë shpejt iPhone 11 së bashku.

Përveç kësaj, ai ka dy porta USB-A, fuqia e të cilave arrin 12W, kështu që ne gjithashtu mund të karikojmë dy pajisje të tjera së bashku. Dizajni i këtij karikuesi është shumë i ngjashëm me modelet e tjera që kompania ka paraqitur në të kaluarën, me hapësirën gri si ngjyra mbizotëruese në një kabllo energjie mjaftueshëm për ta mbajtur ngarkuesin afër pajisjeve.

Ngarkuesi i ri i ngarkuar i Satechi 108W Pro USB-C PD Desktop është në dispozicion direkt përmes faqes së internetit për 79,99 euro. Ne gjithashtu mund ta gjejmë atë në Amazon në Shtetet e Bashkuara për të njëjtin çmim. Do të duhet të presim pak derisa të jetë në dispozicion në Amazon në vendin tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.