Scapple do të organizojë idetë tuaja si një tabelë organizative

skaple-0

Deri më tani aplikacionet janë shfaqur që, megjithëse ata propozuan një qasje të ngjashme me Scapple, të tilla si Dia, LucidChart, Diagramly ... ata nuk përfunduan duke ofruar mundësitë që na jep ky aplikacion i shkëlqyeshëm. Në thelb, propozimi i këtij programi është që të jeni në gjendje të organizoni idetë tuaja dhe krijoni një hartë mendjeje nga të gjithë ata gjithmonë me një orientim të qartë në organizatën, domethënë duke ju dhënë mundësinë e futjes së shënimeve ose përkujtuesve tuaj në mënyra të ndryshme.

Intuitive mbi të gjitha

Dallimi me programet e lartpërmendura është se këtu nuk ka menu të ngatërruara, as vështirësi për të shprehur idetë tuaja në "letër", por gjithçka është mjaft intuitive dhe e lehtë për t'u krijuar për sa kohë që ne kuptojmë pak anglisht.

Ne gjithashtu duhet të nxjerrim në pah modularitetin që ajo shfaq në çdo kohë, duke qenë në gjendje të krijoni grafikun tuaj të organizatës me më të mirën që mendoni dhe ndërsa idetë përfshihen modifikojeni atë gjithashtu në një mënyrë të drejtpërdrejtë dhe të pakomplikuarThjesht duke shtypur CMD + Kliko (butoni djathtas) duke qenë në gjendje të shfaqni menunë ndihmëse në të cilën na ofrohen mundësi për të përfshirë tekstet, katrorët, retë, ngjyrat ose tekstet në shënime.

skaple-1

Sapo të jemi të qartë për konceptin dhe të besojmë se hartimi i idesë është i plotë, Scapple do të na japë mundësinë për të eksportuar skedarin me të dy .PNG dhe .PDF shtesa, tekst të thjeshtë, tekst të pasur dhe formate të tjera shtesë. Ky program është në dispozicion nga prilli i këtij viti për tuajin shkarkoni nga Mac App Store me një çmim shumë të rregulluar prej 13,99 € nga këndvështrimi im. Në të vërtetë, nëse përdorni këtë metodë të ideve dhe organizimit të tyre, duhet t'i jepni Scapple një shans për konceptin e tij dhe sa mirë pasqyrohet. Edhe kështu, zhvilluesi e bën aplikacionin të disponueshëm jashtë App Store me një provë falas 30 ditore dhe se mund ta shkarkoni nga kjo lidhje.

skaple-2

Më shumë informacion - Përkthyesi Universal do t'ju ndihmojë të kuptoni gjithçka më mirë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.