Si është prodhuar Mac Pro i ri? Ju tashmë mund ta shihni në video

Mac-Pro-2013-video-0

Pasi Apple gjatë konferencës së djeshme na tregoi përfitimet e 'pasardhësve' të saj, marka e re Mac Pro, ku zbuloi aftësitë e saj si një mjet redaktimi dhe prodhimi muzikor për profesionistë të ndryshëm në sektor dhe personalitete te tjera. Ai gjithashtu la një video ku na tregoi procesin e prodhimit të së njëjtës.

Duhet ta kemi parasysh këtë prodhimin e këtij Mac Pro është sjellë në Shtetet e Bashkuara ku më shumë se 2000 njerëz në 20 shtete të ndryshme kanë punuar në projekt gjatë gjithë kësaj kohe.

Siç kemi diskutuar në një post tjetër, çmimi i versioni bazë do të fillojë nga 3049 Euro me procesor Xeon E5,12Gb RAM, dy grafikë AMD FirePro D300 dhe 256 Gb hapësirë ​​ruajtjeje flash përmes PCIe vit muaj që do të punësojë më shumë se 1700 punëtorë për të kryer asamblenë e një "ekipi të gjeneratës së ardhshme", gjë që e bën të qartë se ai i referohet Mac Pro.

Në këtë video në veçanti mund të shohim se si, nga një bllok i fortë alumini, ai është formuar në një mënyrë natyrale dhe të thjeshtë, pa ndërlikime, te cili është faktori i formës së Mac Pro për më vonë vazhdo ta lustrosh, trajtoje atë me një shtresë mbrojtëse dhe vazhdoni të përfundoni pjesën e jashtme. Nga ana tjetër, tregohet gjithashtu lavamani bujar dhe patate të skuqura që do të instalohen në pllaka që do të hyjnë brenda këtij 'përbindëshi' për sa i përket energjisë.

Mund t’ju ​​pëlqejë pak a shumë në varësi të llojit të përdoruesit dhe me sytë që e shikojnë. Veçanërisht më pëlqen dizajni por më duket më pak funksionale dhe diçka shumë e rëndësishme, e zgjerueshme se modeli i mëparshëm. Edhe kështu, është e pamohueshme që Apple ka arritur edhe një herë të kthejë kokën dhe me këtë dua të them konkurencën, se si mund të jesh inovativ pa humbur rrugën.

Më shumë informacion - Mac Pro i fuqishëm i ri po vjen në dhjetor


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Jordi Gimenez dijo

    Spectacshtë spektakolare!