Sensorë të Apple Watch, të dhëna për lëvizshmërinë e Apple dhe më shumë. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Një javë nuk mund të humbasë përpilimin e vogël me disa nga shumë lajmet e shquara të kësaj jave në Unë jam nga Mac. Kemi hyrë plotësisht në gjysmën e dytë të muajit dhe kanë kaluar disa orë që kur u prezantua iPhone i ri SE, një kohë të gjatë telefoni i pritur Për shkak të çmimit të tij të ulët dhe se tani i vetmi "negativ" që mund të gjejmë është dizajni i vjetër që ka pasi është saktësisht i njëjtë me atë që kemi pasur në iPhone 8 por me një brendshme të rinovuar, shumë më të fuqishme dhe mbi të gjitha me një çmim novator. Kjo tha dhe duke lënë mënjanë SE-në e re me të cilën shkojmë Më e mira e javës.

Aplikacioni WatchSmith për Apple Watch

Pra, le të fillojmë me këto lajme të jashtëzakonshme dhe nuk mund të injorojmë thashethemet në lidhje me lajmet që Apple do t'i shtojë Apple Watch Series 6. Në këtë rast, ne po flasim për marrjen e të dhënave për parandalojnë sulmet e panikut së bashku me lajmet e tjera të watchOS 7 dhe vetë ora.

Ne vazhdojmë me lajmet në lidhje me pandeminë që prek të gjithë planetin dhe në këtë rast Apple ka publikuar të dhënat e lëvizshmërisë në mbarë botën që përfshin aplikacionin e saj për Hartat për të ndihmuar qeveritë e vendeve për të kontrolluar se si po lëviz lëvizja e qytetarëve të tyre. Mundet konsultohuni nga vendet dhe qytetet e mëdha nga e gjithë bota.

Hardueri i ri Apple TV i zbuluar në tvOS 13.4 beta

Një tjetër nga lajmet e shquara të javës është aRritja e audiencës me përvojë nga Apple TV + si shumë prej shërbimeve video streaming. Logjikisht Apple e bën të lehtë me seri falas për të gjithë dhe me një pajtim një vjeçar për ata që kanë një pajisje të re, por përsëri është një një lajm i mirë për firmën Cupertino.

Për të përfunduar ne ju lëmë me lajmet për t'u referuar në Dhurimi i të ardhurave të PRODUKTIT (KUQ) për të luftuar drejtpërdrejt kundër pandemisë Covid-19 që mundon planetin. Në këtë rast, disa zëra kritikë janë ngritur për shkak të faktit të lënies mënjanë të pjesës tjetër të viruseve kundër të cilave ata luftojnë çdo ditë për t'u përqëndruar në koronavirusin e ri, por ekspertët sqarojnë se nëse nuk i japim fund kësaj pandemie në vendet e bota e parë kjo mund të arrijë vendet me më pak burime dhe do të ishte shumë më keq.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.