Pse nuk shfaqen të gjitha postat elektronike në Mail dhe si ta rregulloni atë

postë

Ndonjëherë aplikacioni Apple Mail në Mac mund të prishet dhe mos ngarkoni në mënyrë korrekte të gjitha postat elektronike që keni ruajtur. Në këto raste, ajo që zakonisht ndodh është që ekrani ose më mirë kutia postare të jetë bosh me dy ose tre email në pjesën e sipërme, pjesa e poshtme është plotësisht e zbrazët dhe nuk i ngarkon mesazhet.

Shumë përdorues mund të mendojnë se postat elektronike mungojnë, por dremitni. Kjo zakonisht ndodh me Gmail, llogaritë Hotmail, etj. zakonisht nuk ndodh kur është llogaria zyrtare e-mail Apple iCloud. Sot do të shohim se si ta zgjidhim këtë problem në një mënyrë të thjeshtë dhe të shpejtë.

Ne vetëm duhet të sinkronizojmë postën përsëri

Ky mund të duket si një problem i madh sepse jo të gjitha mesazhet e postës elektronike që kemi ruajtur në llogarinë tonë Gmail shfaqen, brenda aplikacionit Mail në Mac tonë. Por asgjë nuk është më larg nga realiteti Veryshtë shumë e lehtë të kesh të gjitha postat elektronike përsëri në llogarinë tonë dhe për këtë duhet vetëm të sinkronizojmë përsëri llogarinë.

Për të kryer këtë veprim, ne do ta vendosim veten drejtpërdrejt mbi llogarinë që po dështon do të shtypim butonin e djathtë ose klikoni dy herë në Trackpad dhe klikoni direkt në opsionin «Sinkronizoni». Ju do të shihni se si automatikisht të gjitha postat elektronike që keni pasur dhe nuk janë ngarkuar janë ngarkuar përsëri, ato shfaqen siç i kemi në aplikacionin vendas Gmail ose desktop.

Ka disa përdorues që na kanë kërkuar arsyen pse këto email zhduken ose ndalojnë sinkronizimin automatikisht dhe kjo është se aplikacioni Apple Mail ka akoma disa gabime, është akoma e vështirë për tu menaxhuar dhe nganjëherë mund të mos i ngarkojë postat elektronike në mënyrë korrekte. Disa përdorues marrin në konsideratë përdorimin e menaxherëve të tjerë të postës por ata gjithmonë përfundojnë të kthehen në Mail ashtu siç më ndodhi mua dhe jam i sigurt që edhe ju ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.