Thashethemet e Apple Watch Series 6 të Ming-Chi Kuo

Uji i Apple Watch

Dhe është që ne jemi duke arritur në fund të vitit dhe të gjitha thashethemet, rrjedhjet, etj janë përqendruar drejtpërdrejt në vitin 2020. Në këto thashetheme, thashethemet e Ming-Chi Kuo nuk mund të mungojnë, padyshim. te modeli tjetër i Apple Watch.

El Seria Apple Watch 6 Sipas Kuo dhe deklaratës së tij në firmën e investimeve TF International Securities, ajo do të ketë një shpejtësi funksionimi të paparë kurrë në këto Apple Watch, rezistencë më të mirë ndaj ujit dhe logjikisht përmirësime në shpejtësinë e çipave të saj të lidhjes LTE dhe Wi-Fi.

A do të jeni në gjendje të zhyteni me Apple Watch?

E vërteta është se aktualisht rezistenca ndaj ujit e Apple Watch është më se e mjaftueshme për shumicën e përdoruesve dhe me rezistencën aktuale ne të gjithë mund të kryejmë aktivitete të zakonshme në pishinë, plazh, etj ... Ajo që ndodh është që Apple të këshillojë kundër dhënies së ndikimeve në uji i fortë në orë ose zhytja me të, diçka që mund të përmirësohet në versionin tjetër të orës inteligjente. Alsoshtë gjithashtu e vërtetë që ky opsion është diçka që u sjell dobi të gjithëve pasi e lejon jini më të sigurt kur futeni në ujë, por jo të gjithë do ta shfrytëzojnë atë.

Nga ana tjetër, ne kemi përmirësime të mundshme brenda orëve të Apple dhe pllakat e reja të brendshme do të ishin më rezistente në gjeneratën e ardhshme, kështu që ndikimet në kutinë e orës do të ndikonin më pak në pajisje. Ajo që është e qartë është se ekrani i Serisë 6 duhet të jetë me teknologji mikro-LED Ndërsa thashethemet kanë njoftuar për një kohë të gjatë, me këtë përmirësim, dizajni i orës do të përfitojë, ndoshta në më pak trashësi pa humbur cilësitë.

Isshtë një rrugë e gjatë për të shkuar për të parë orën në treg, kështu që le t'i trajtojmë lehtësisht këto zëra të Kuo që, megjithëse mund të kenë të drejtë, ato gjithashtu mund të ndryshojnë në ditët në vijim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.